Jump to content


Hamachi Martinelli 50cc 2t


250 replies to this topic

#41 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 12 March 2016 - 00:24

View PostNesa BG, on 12 March 2016 - 00:14, said:

Moze biti samo bolji od kineskog sulundara. To sto ti se skuter ulenji posle par kilometara u gradu je zato sto se ugreje prenos i opruga koja je odradila svoje vise ne radi kako treba. Naravno ako iskljucimo karburator jer kazes da je dobar. Ako je do centralne onda i kod oduzimanja gasa i ponovnog dodavanja skuter reaguje sporo i mlitavo sa ubrzanjem.
tako je nesa kako sto si rekao...kad ugrije motor nakon 10 minute voznje slabo reaguje,mlitav je.on ide opet 50km/h ali sporo ubrzava slicno kao 50cc 4t skuter.
mislim da karburator nije.jer pali na prvi zub.radi mirno,boja svecica mislim da je dobra.
jedino sto mislim da je prenos.kao sto kazes ta centralna opruga ili mozda ovaj auspluh so imam sad od srke.
slikacu utre da vidite gde je auspluh izgoreo.siguran sam da nesto ga muci sto tako gori na to mjesto.
sada mi ga je dao ovaj od area 51 jedan drug....kaze vidi probaj ga.provozaj ga nekoliko dana ako je ok onda da mu ga platim 10 eura :)
zato sada vas pitam pre da ga montiram dal je dobar?sta vi mislite? jer ste ipak vi iskusniji od mene.
hvala na vase odgovore i pomoci koje mi dajete.

#42 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 12 March 2016 - 23:36

Danas kako sto sam rekao i tako je bilo.
Uzeo sam onaj auspluh iz area 51 i nije hteo za malo da legne da ga namestim.a nisam hteo da ga prepravim i taj je otpao iz opcije.onaj sto sam vozio do sad od aprilia sr50 izvadio sam ga i evo slike pogledajte gde je izgoreo.zasto neznam?!?
znaci nije grana izgorela gde je najvise toplote.tu na sredini je izgoreo..

Attached File  12825561_10207288899438829_274011477_n.jpg   103.5K   24 downloads

i izbacio sam ga iz opcije vise da se nerviram sa njima.i vratio stari auspluh ali prvo opet smo ga rasturili celog sa mog oca.napravili nove unutrasnje kapaci(komore).izvadili mu ona mreza sa rupama i neki filc imao da apsorbije zvukove.
zalim sto nemam slike da vidite kako je ispalo.
dobro ga zavarili i samo sam ga zapalio u garazi da cujem zvuk jer vreme mi nije dalo da ga provozam da vidim kako ce da bude sada.ceo dan je padala kisa i sada jos pada :(
zvuk je solidan,malo bucan,kao neki protocni..imace i video ali kad bice vreme bolje.
nego cujem malo zveckanje u cilindru.pod malu gas cuju se da karike zveckaju.nije strasno mislim.sta vi mislite?da vozim dok ne zariba pa da stavim 70cc ili da ga osvezim sa jednim karikama?

#43 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 13 March 2016 - 00:06

Nista nisi napravio sto si povadio sve iz fabrickog auspuha sulundara...bolje da si ostavio ovaj od Srke!

#44 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 13 March 2016 - 00:14

View PostPita, on 13 March 2016 - 00:06, said:

Nista nisi napravio sto si povadio sve iz fabrickog auspuha sulundara...bolje da si ostavio ovaj od Srke!
nisam sve izvadio.prigusuvace stoje samo je imao jedna mreza sa filcom ispod lima ali mreza je bila cela trula i pravio je buke.ako je bio dobar nisam radio za dzaba.
evo slike kada sam vadio katalizator.
vidi se na prvoj i trecoj slici koja je mreza i kako je cela izgorela.one cevke krivine..sve sam vratio na mjestu.
ali taj je sto je.dok ne skupim novca za neki bolji

Attached File  12188284_10207288898958817_558645977_n.jpg   80.01K   24 downloadsAttached File  12834854_10207288898878815_530393865_n.jpg   62.34K   29 downloadsAttached File  12324926_10207288899078820_717971306_n.jpg   75.61K   30 downloadsAttached File  12833410_10207288898638809_1185025709_n.jpg   90.84K   28 downloads

#45 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 13 March 2016 - 08:17

vidi, moraš da shvatiš da su auspusi na 2T motorima ključna komponenta za postizanje snage, veoma je to kompleksna nauka. i nije kao na 4T motorima, daj malo da ga otovorimo da bi zvuk bio bolji...

ovi fabrkički lonci su projektovani da udare dobar podpritisak na nižim obrtajiuma i tako donesu snage u gradskoj vožnji, dok su rezonantni projektovani da povuku mašinu višlje i donesu snage na višljim obrtajima..

zvuk je sekundarna stvar kod njih, fabrika se pobrinula da bude što tiši, pa su spakovali te mrežice i vune, koja ume da izgore i prepreči se na putu i zapuši, možeš to povaditi nije problem, samo obrati pažnju da cevke za protok gasova ostanu kakve su bile jer će auspuh promeniti karakteristiku...

evo pročitaj ovde ako te zanima detaljnije

http://forum.pyrothe...ja-i-proracuni/

#46 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 13 March 2016 - 14:34

View PostMario, on 13 March 2016 - 08:17, said:

vidi, moraš da shvatiš da su auspusi na 2T motorima ključna komponenta za postizanje snage, veoma je to kompleksna nauka. i nije kao na 4T motorima, daj malo da ga otovorimo da bi zvuk bio bolji...

ovi fabrkički lonci su projektovani da udare dobar podpritisak na nižim obrtajiuma i tako donesu snage u gradskoj vožnji, dok su rezonantni projektovani da povuku mašinu višlje i donesu snage na višljim obrtajima..

zvuk je sekundarna stvar kod njih, fabrika se pobrinula da bude što tiši, pa su spakovali te mrežice i vune, koja ume da izgore i prepreči se na putu i zapuši, možeš to povaditi nije problem, samo obrati pažnju da cevke za protok gasova ostanu kakve su bile jer će auspuh promeniti karakteristiku...

evo pročitaj ovde ako te zanima detaljnije

http://forum.pyrothe...ja-i-proracuni/
hvala puno mario.znam to sto kazes da ima ulogu o povratnim gasovima i sve ostalo.ja sam samo ozvadio ta mreza sa rupama jer se raspadala i cuo se zvuk unutra kao da trese nesto.
sve sam vratio na svom mjestacevke za protok,one krivine,one pregrade sve je unutra.sada ima samo glasniji zvuk a mislim da nece imati problema dok ne nadjem neki bolji.
sta mi ti predlazes o ovaj iz srke.da ga otvorim unutra da vidim zasto je greao.ili da ga prodam nekome...
ako ga otvorim i vidim,mozda je zapusen pa vratim na mom skuteru i bude ok.jer znam da sa njima je motor bio super,samo sto je grejao.
jos jednom hvala za vasi savjeti.

#47 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 13 March 2016 - 15:47

ides na dugme REPLY ne treba na QUOTE jer onda ponavlja i nase postove pre tvojih, rekli smo ti vec dva puta, jer ne razumes ili sta ?

#48 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 13 March 2016 - 23:09

hteo sam da ti vratim na tvoji post zato sam pritisnuo quote.
necu vise.izvinjavam se po 100ti put. :(
sad mislim da nema vise poglup od meni na ovaj forum.. :icon_scratch:

#49 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 14 March 2016 - 08:09

haha dobro je...

auspuh se nenormalno greje ako ima katalizator u sebi, to možeš da izvadiš ako pravi problem

#50 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 14 March 2016 - 16:10

neznam dali ima katalizator u sebi.
nije do sad otvoran unutra.sve je kao sto ga fabrika sklopila.
ako neko zna dali ima katalizator,pa da ga vadim.
jer sa ovim auspluhom motor je bio dosta dobar.
jedino sto je grejao auspuh i zato sam ga izvadio.
zao mi je da ga bacim,
vrjedi da se otvori da vidimo sta ima unutra.
mozda ce opet da radi svoj posao kako treba.

#51 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 14 March 2016 - 17:12

Ima katalizator. Ovaj auspuh nije nista posebno dobar, to je ona naovija verzija koja je projektovana za eko normu i davice skuter dosta. Obavezno ga otvori, bez obzira na katalizator, ocigledno je zapusen pa se na tom mestu nenormalno greje. Ako budes u prilici,probaj da pronadjes piaggiovu kopiju "sito plus" auspuha nosi oznaku sc08, odlicno se pokazao za std 50ccm i base 70ccm cilindre, radi odlicno do 9000 obrtaja. Nose ga nrg, runner i jos neki modeli do 2002 godine. Ako ces da prepravljas, onda od piaggia sc08

Attached File  uploadfromtaptalk1457972384837.jpg   2.89MB   24 downloads

A stari minareli (aprilia sr1) ima slican ovakav "sito plus" koji samo usrafis kod tebe

#52 VlatX

    Član

  • Moderators
  • 808 posts
  • MestoSkopje
  • VozimBaotian 28C

Posted 14 March 2016 - 22:17

Druze potrazi Giannelli Next ili naruci novi Bullet auspuh od keko,mani se coravog posla sa ovim priguseni standardni auspusi i prepravanje grana.

#53 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 15 March 2016 - 01:35

@aca hvala.
potrudicu se da nadjem neki bolji ili sc08 ili od sr1 trazicu,sta god da nadjem sigurno ce da bude bolji od ovih :)
@VlatX druze znam gde ima nove,ali nema dovoljno para.
video sam kod keko nema nista na zalihi.
ako nadjes neki link posalji mi pm.
ostalo mi je da otvorim taj od srke da vidim dali ima neki katalizator i sta bi moglo da greje tamo..pa kad zavrsim taj posao recicu sta sam uradio.

#54 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 15 March 2016 - 01:42

Za prvu pomoc otvori taj pa vidi na cemu si...Usput slikaj pa postavi slike ovde.

Gledaj svakako da kupis u nekom buducem periodu neki solidan rezonantni auspuh, dosta daje na performansama kada se utegne prenos i karburator posle rezone.

#55 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 15 March 2016 - 08:02

dobro pa sta ako se greje, to je normalno kod auspuha sa katalizatorom, ako dobro ide vozi, sam pazi da se ne popečeš

#56 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 17 March 2016 - 21:29

dali sam napravio pravilan izbor za svecicu i ulje?
svecicu moram da zamjenim zato sto je ova sa rezistorom,a ona sto je na skuteru je neka magneti marelli kupljena za 1.5eura kao zamjenska za originalnu.
hocu vase mislenje i za ulje.
prvi put kupujem 2t ulje od kad imam skutera.
kad sam ga kupio imao je u njega,posle sam sipao neko jeftino mineralno ulje,dao mi ga drug na poklon.
iz prodavnice su mi predlagali da uzmem motul expert-polusintetika,kao da je mnogo bolje od ovo.
i ovo je polusintetika.razlika je bila 1.5 eura veca za motula.
pa ako je motul bolje da uzmem naredni put.sta vi mislite i sta predlazete?

Attached File  11924840_10207328981080845_977259742_n.jpg   59.33K   21 downloads

#57 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 17 March 2016 - 21:34

Nema razlike izmedju ipon i motul ulja, to je visok kvalitet. Mineralno ulje i uopste, neproverene marke nemoj koristiti!

Ja mislim da je to kopija minareli masine, i ako je sve standard, serijsko, tebi odgovara br7hs, znaci kratki navoj i toplotna vrednost 7. Ovo na slici je br9es?!

#58 ZoranPopovski

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Mestobitola,macedonia
  • Vozimhamachi martinelli

Posted 17 March 2016 - 22:01

da br9es je sa dug navoj.
kad sam kupio skutera na njega je imao shampion za dug navoj.
ispod sediste je bila originalna kineska svekica isto sa dug navoj.
ja sam kupio te marelli koja je bila bez resistorom i mi je pravila probleme sa kilometrazom.
pa citajuci u forumu video sam da predlazete ovu br9es i zato sam je kupio.
u prodavnici su mi nudili br8es,ali rekli su mi da ima razlika samo u toplotnoj vrednosti.
dali ne valja ovu svecicu o mom skuteru?imace neku muku?

#59 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 17 March 2016 - 22:11

ne valja idi zameni za 8 ili jos bolje za 7... devetke su za visokoturazne frizirane mašine...

ako ti je fabricka bila sa dugim navojem onda je ok ES, Keeway isto ide sa dugim tako da to nije pravilo..

#60 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 17 March 2016 - 22:15

Sreca tvoja je sto ne mozes napraviti neku stetu sa tom svjecicom, odnosno sa tom toplotnom vrijednoscu. Vjerovatno ce biti prehladna svjecica za serijski cilindar.

Vidi ako imas upustvo od skutera pa stavi onu koju je fabrika propisala.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users