Jump to content


Kymco Super 9



166 replies to this topic

#1 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 22 February 2011 - 21:03

Kao sto naslov kaze radi se o Kymcu Super 9, 2005 godiste je, mali potrosac oko 3.3l mi je trosio , veoma pouzdan motor, odnos cena-kvalitet i vise nego zadovoljavajuci http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png

Posted Image


Ove godine sam resio da mu ocistim cilindar od nakupljene garezi i poslat je Mariju :) slike pokazuju kako je izgledao pre a kako posle Mariove obrade :)

Posted Image

Posted Image

i onda

Posted Image

Ugao izduvnog kanala je malo promenjen (ne znam tacno na koliko) :)

Posted Image


Tada sam se odlucio i da kupim auspuh od Maria, u pitanju je tehnigas RS2

malo slika pri montazi u kojoj mi je Custom mnogo pomogao :)

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

i svecica
Posted Image

Nakon toga je usledila kupovina stage6 centralne i rolnica, zahvaljujucu Mariju koji mi je poslao rolnice lako sam ih ustelovao :)
Danas sam mu merio potrosnju, iznosi 4l na 100 km i uglavnom uvek pun gas ga vozim... Po satu ide 85-90, meni sasvim dovoljno u odnosu na pocetak koliko je isao :)
Veceras sam mu montirao i distancer str8 ali je bilo kasno da slikam pa cu slike okaciti za koji dan i neki video cisto da vidite kako ide...

Evo jos koja slika:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Ulje je od pocetka sipano full sintetika ipone pa se od njega valjda i nakupilo garezi...
evo jos jedna slika kako je to izgledalo

Posted Image

i onda:
Posted Image

Mariju idu sve pohvale kako ga je odradio, svaka cast stvarno. I meni je drago sto sam bio pocastvovan da imam njegov RS2 :)

Kasnije je usledilo i farbanje auspuha

Posted Image

Eto ukratko :)

#2 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 22 February 2011 - 21:44

Super skut..
On i kao serijala ide dobro, mogu da zamislim sa RSII i podignutim izduvom...
Jel taj RSII Mario prepravljao?

#3 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 22 February 2011 - 23:02

sve u svemu meni je drago da smo još jednog kymca doveli u zavidno stanje, Marka poznajem veoma dugo i uvek je bio žestok protivnik tuninga, šta reći kad je kymco mašina sipaj i vozi 26k kilometara je prešao uz samo menjanje remena i pranje filtera, kad sam ugledao koliko se umanjio izduvni kanal od čađi, iznenadio sam se da je uopšte i išao 70kmh...

Od mene sledi info, za cilindar ... Kymco je time-area odnos doveo do maksimuma snage za serijsku izvedbu, retko koji proizvođač otvara izduv na 70%, pa otuda i ima oko 5KS-a fabrički.. Ovde na izduvnom kanalu kao i kod Piaggio cilindara nema prepolovljenog odlivka, jer proizvođač nije mario za potrošnju koliko mu je bilo bitno da mašina povuče u svim prilikama, uz definiciju karburatora od 17mm i glavnu diznu 88, kao i prečnik fabričke grane spuha od 25mm jasno je da je ovaj motor trošio 3,3L, ali i da se na Venac (Fruška Gora) popeo bez poteškoća sa Markom koji nije pero laka kategorija, i to posle 20k kilometara...

Evo i analize Markovog cilindra

Posted Image

koji je sada u 165/117 odnosu, a vidimo da bi u ovom obliku najbolje radio na 10400 obrtaja... pošto je RS2 sada u fabričkim merama očekivani rezonantni obrtaji su na oko 9200-9400, a da u cilindru postoji i malo race potencijala to stoji....

Na kraju žao mi je što sam prodao RS2 i drago mi je što je na motoru koji odlično radi i da ga vlasnik ponosno vozi...

#4 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 04 April 2011 - 21:56

Moze mala pomoc u izboru farbanja felni? imaju 3 solucije, da ostanu crvene, crne ili bele...slike nisu najbolje al cisto da se ima vizuelan pogled http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sad.png

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Hvala unapred na predlozima... inace skuter ostaje u crvenoj varijanti, kao na slici

#5 DoN_ViTo

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 74 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 04 April 2011 - 22:03

Crne felne definitivno!

#6 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 05 April 2011 - 09:07

View PostDoN_ViTo, on 04 April 2011 - 22:03, said:

Crne felne definitivno!

meni bolje bele http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sad.png nekako ga otvaraju...

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 05 April 2011 - 09:25

srebrne, kao kadica

#8 PihTiJA

    Specijalni član

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 posts
  • MestoBeograd

Posted 05 April 2011 - 09:51

Crne! http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sad.png

#9 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 05 April 2011 - 10:04

Uglavnom su podeljena misljenja...jutros sam odneo felne i sve plastike na farbanje, pa cu mu naknadno reci u koju boju idu felne...on mi je preporucio crne jos sa matiranim lakom...joc cu razmisliti, hvala vam http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/sad.png

#10 Zox036

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • VozimSpeedfight 3 MHR

Posted 05 April 2011 - 10:16

crvene nekako mu ne pasu ali izmedju crne i bele neces pogresiti pa cak i srebrne sto je Mario rekao.

#11 PihTiJA

    Specijalni član

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 posts
  • MestoBeograd

Posted 05 April 2011 - 11:54

View PostWeseli-90, on 05 April 2011 - 10:04, said:

crne jos sa matiranim lakom

Eeee to je to. http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/cool.png

#12 noxy

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 05 April 2011 - 12:28

crne, i ovaj to ofarbaj u crno...mnogo mi nekako odskace od linije skuta u toj crvenoj boji...to je samo moj misljenje....

#13 DoN_ViTo

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 74 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 05 April 2011 - 12:56

Ko sto noxy kaze bele i crvene odudaraju nekako, svi se zalozili za bele felne i sad crkli pukli svi u belo http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/icon_biggrin.gif Crne su mi nekako racing uz tvoju boju skutera http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/cool.png

#14 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 05 April 2011 - 13:24

Sav sam racing http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/cool.png bela me malo nervira zbog odrzavanja i sto je svi imaju...onda ide crna def http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/icon_biggrin.gif

#15 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 05 April 2011 - 13:46

Napravi probu sa svetlo sivom ! Otvara ga, a slabo se vidi prljavstina.

#16 DoN_ViTo

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 74 posts
  • MestoNovi Sad

Posted 05 April 2011 - 15:06

Ne bi nesto sarenio puno skuter ali mozda i siva nije losa, po meni neka perla crna pun pogodak :D

#17 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 05 April 2011 - 20:07

View PostPita, on 05 April 2011 - 09:07, said:

meni bolje bele :D nekako ga otvaraju...
B)

#18 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 11 April 2011 - 18:22

Danas sam isao da preuzmem plastike ali nisam, ofarbao mi motor u bordo boju iako su mu napomenuo da ocu u istu ili slicnu staroj! znaci ni blizu staroj boji, i plastike su pune nekih sitnih izbocina, kaze covek prasina ( a rekao da je farbao u komori ) i kao to ce se ispolirati...reko ok i nije tako frka onda, ali kada sam malo bolje pogledao plastike, prvo mu se slivala boja ( jebem mu mater bolje bi ja ofarbao sa sprejom ! ) nego sto neke delove koje je ofarbao bordo nije zastitio kada je farbao crne delove pa je crna otisla i na bordo, znaci haos, jos na par mesta sam nasao podlogu kao narandzina kora, i tamo gde su bile ogrebotine i dalje su se videle, znaci haos ! A kao neki dobar majstor vamo tamo ! Sreca pa nije bio kuci, ne znam sta bi bilo... nisam hteo da nosim plastike, kaze bice sutra kuci pa cu otici do njega, povescu jos koga, da mu kazem koju, posto je bezobrazan i kaze mi preko tel bog mi je svedok kako sam uradio, i svi su zadovoljni jedino ti nisi... Inace na kraju su felne ipak isle u crnu

#19 PihTiJA

    Specijalni član

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 posts
  • MestoBeograd

Posted 11 April 2011 - 19:52

View PostWeseli-90, on 11 April 2011 - 18:22, said:

Danas sam isao da preuzmem plastike ali nisam, ofarbao mi motor u bordo boju iako su mu napomenuo da ocu u istu ili slicnu staroj! znaci ni blizu staroj boji, i plastike su pune nekih sitnih izbocina, kaze covek prasina ( a rekao da je farbao u komori ) i kao to ce se ispolirati...reko ok i nije tako frka onda, ali kada sam malo bolje pogledao plastike, prvo mu se slivala boja ( jebem mu mater bolje bi ja ofarbao sa sprejom ! ) nego sto neke delove koje je ofarbao bordo nije zastitio kada je farbao crne delove pa je crna otisla i na bordo, znaci haos, jos na par mesta sam nasao podlogu kao narandzina kora, i tamo gde su bile ogrebotine i dalje su se videle, znaci haos ! A kao neki dobar majstor vamo tamo ! Sreca pa nije bio kuci, ne znam sta bi bilo... nisam hteo da nosim plastike, kaze bice sutra kuci pa cu otici do njega, povescu jos koga, da mu kazem koju, posto je bezobrazan i kaze mi preko tel bog mi je svedok kako sam uradio, i svi su zadovoljni jedino ti nisi... Inace na kraju su felne ipak isle u crnu

Pa to ti kazem,sad ce skuter u bordo boji sa crnim felnama da bude pravi smekerski,hehe. :)

#20 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 11 April 2011 - 20:15

View PostWeseli-90, on 11 April 2011 - 18:22, said:

Danas sam isao da preuzmem plastike ali nisam, ofarbao mi motor u bordo boju iako su mu napomenuo da ocu u istu ili slicnu staroj! znaci ni blizu staroj boji, i plastike su pune nekih sitnih izbocina, kaze covek prasina ( a rekao da je farbao u komori ) i kao to ce se ispolirati...reko ok i nije tako frka onda, ali kada sam malo bolje pogledao plastike, prvo mu se slivala boja ( jebem mu mater bolje bi ja ofarbao sa sprejom ! ) nego sto neke delove koje je ofarbao bordo nije zastitio kada je farbao crne delove pa je crna otisla i na bordo, znaci haos, jos na par mesta sam nasao podlogu kao narandzina kora, i tamo gde su bile ogrebotine i dalje su se videle, znaci haos ! A kao neki dobar majstor vamo tamo ! Sreca pa nije bio kuci, ne znam sta bi bilo... nisam hteo da nosim plastike, kaze bice sutra kuci pa cu otici do njega, povescu jos koga, da mu kazem koju, posto je bezobrazan i kaze mi preko tel bog mi je svedok kako sam uradio, i svi su zadovoljni jedino ti nisi... Inace na kraju su felne ipak isle u crnu
Bedak brate. :)

Sada bi bio red da on snosi troskove profesionalnog uklanjanje njegovih brljotina.

A meni su lepse crne felne.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users