Jump to content


Piaggio 50 LC


11 replies to this topic

#1 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 20 September 2013 - 10:26

da nastavimo sa verzijom LC

Posted Image


Posted Image Posted ImagePosted Image Posted Image

Posted Image Posted ImagePosted Image

evo portmape

Posted Image


vidimo da su i prelivni i izduvni višlji, a samim tim imaju veći ugao i veću površinu, tako da je piaggio ovde odradio agresivniji cilindar u odnosu na mlađeg brata iz AC serije

slede 4 analize, prva je kada je C=0, opet nemam koliko je odstojanje kod fabričkog cilindra kada je klip u GMT, pogledajte na 10300 rpm-a cilindar isporučuje 11,0 KS , na usklađenim pritiscima od 141 PSI-ja, ovde je ugao izduva 177,7 stepeni i svih prelivnih kao i boost-a 118,5 što je značajno više od AC verzije u svim varijantama..

Posted Image


na C=0,2mm je već snaga 11,2KS-a na 10500, i imamo još uvek pritiske koji su usklađeni na 140 PSI-ja

Posted Image


na C=0,5mm nam snaga za nijansu opada na 11,0KS-a ali cilindar postaje raspoloživ značajno višlje, na 11500 rpm što mi deluje malo nerealno, ali još uvek imamo pritiske jačine od 126 PSI-ja

Posted Image


dok na C=0,8mm ponovo snaga raste i do 11,2KS na 11900 rpm-a, ali su pritisci na 124 PSI-ja..

Posted Image


evo i objašnjenja zašto se auspusi drugačije ponašaju na AC i na LC Pia blokovima, kako je Grale spomenuo u DR temi, jasno je sada zašto se ti motori vrte toliko visoko i zašto i u krajnjem stepenu prenosa sa snagom od 8.8KS na vretenu radilice mogu još obrtajima nakupiti krajnje brzine...

bacajte komentare slobodno... živeli

#2 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 08 September 2015 - 13:57

Glava stock 50 je 6,5cl taj podatak imamo. Ako se dobro sećam u service manualu stoji 12,5:1 pa bi preko toga mogli saznati na koji C parametar fabrika postavlja cilindar.

#3 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 08 September 2015 - 14:25

ako si dobro premerio zapreminu glave, onda klip izlazi izvan cilindra 0,65mm da bi imali 12,5:1

dakle C parametar ide u minus

Posted Image

#4 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 08 September 2015 - 16:39

Heh, ja sam konj, ne pamtim baš dobro, valda krečana radi više sa godinama... sad sam prekopavao po mojoj temi i jedva nađoh podatak, izmerio sam okruglo 6cl zapreminu stock glave PJ. Br. posta #3033 str. 152

#5 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 08 September 2015 - 17:23

6 kubika je glava za 50 lc, sigurno, mada mogu prmeriti opet..

Edit: moram da se nadovezem, stepen kompresije koji sam pronasao na netu na raznim stranicama varira ali najpribkiznije je ovako otprilike:

Pia 50 ac 10:1

Pia 50 lc 12:1

Pure jet 11:1

Izmericu tacno zapreminu od karb lc verzije pa cemo napraviti poredjenje, ocigledno da nisu iste zapremine glava od karba i purejeta.

#6 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 01 October 2015 - 22:00

Stok 50lc bez zaptivaca ispod cilindra na bloku, klip od Ac (svuda nalazim da su identicni sa Lc)

Posted Image

C parametar: -2,5mm

Posted Image

Posted Image

Skviš: 1,55mm

Posted Image

Nisam imao pleksi danas, dugujem litriranje glave

#7 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 02 October 2015 - 00:09

Zasto za piaggio 50 postoje 3 debljine zapitivaca ispod cilindra? 0.2, 0.4, 0.6mm ako se dobro sjecam.

#8 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 02 October 2015 - 10:56

Izgleda da jeste, al ja to nebih tako ostavio, iz svog iskustva, kad sam skidao 50ku klip je takođe malo virio iz cilindra, a zbog toga sam ipak imao preveliku kompresiju jer je mašina konstantno zveketala, detonirala, jedino po hladnom vremenu skoro da nije. Nešto tu ne štima sa proračunima, ja bi ga probao sa nulom, jer kad sam na PJ postavio 0,35 C parametar, nije bilo tog kliktanja, sve je radilo savršeno, a glava je samo 1 kubik veća od 70ke u odnosu na 50ku. I Malossi je dao dihtung ispod cilindra 0,65 pa klip nije virio već bio na 0,6 C parametar u stock postavci, a ja sam drugi put stavio 0,35 i nije bilo problema. Očigledno je da za negativni C treba ozbiljno gorivo kojeg ima u Italiji i na zapadu, pravih 100 oktana, što kod nas nema.

#9 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 02 October 2015 - 11:51

Moram da iskopam jos jedan cilindar od lc 50 pa da izmerim. Ja sam ovde merio na cilindru koji je u temi analizaran, gogy je to kupio polovno, a ja od njega. Niko do sada nije prijavio da je nekada video ili merio da klip viri, (trebalo bi dihtung izmedju 0,5 i 1mm) pa mi pada na pamet da je ovaj cilindar neko strugao odozgo, ili jednostavno nisu isti cilindri za karb i pj.

Gogy, nisam jos zatvorio krug sa el pumpom pa je ovo samo merenje na dugom bloku dok mi je na astalu. Na slici je std pia klip bez karika, samo za merenje. Khi klip koji sam kupio od tebe zajedno sa cilindrom (nizi kvalitet-madjarska-karike 1,2mm) je identican po dimenzijama i zakrivljenju cela.
Dosao mi je i naraku klip za piaggio, pa cu izmeriti.

#10 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 02 October 2015 - 20:52

Sa leva na desno:

RMS- PIAGGIO AC- NARAKU -KHI

Posted Image

Dalje, nisam mogao da pronadjem pleksi pa sam se igrao ulivanjem. Malo je teze, hoce tecnost da iscuri, dok se nisam dosetio da uzmem guscu tecnost (hipoidno menjacko). Merio sam 3 puta minimalna su odstupanja.

U glavi je izmereni skvis bend 2,9mm

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Piaggio 50 lc karb glava je 6cl

#11 Dajteh

    Stari član

  • Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 3,934 posts

Posted 03 October 2015 - 00:42

Isti su cilindri i klipovi za PJ, cak i oznake:) Jedino sta sam primjetio da nisu klipnjace istih oznaka iako kada sam ih usporedjivao potpuno su jednake bile.

#12 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 16 June 2016 - 20:58

View Postdajteh, on 02 October 2015 - 00:09, said:

Zasto za piaggio 50 postoje 3 debljine zapitivaca ispod cilindra? 0.2, 0.4, 0.6mm ako se dobro sjecam.
Attached File  uploadfromtaptalk1466106754722.png   280.05K   72 downloads

Koliko sam uspeo da shvatim, meri se rastojanje od gmt do vrha cela klipa. Da li je do razlike u klipovima ili nisu isti cilindri ili mozda blokovi, tek, izmereni parametri ukazuju da u fabrickoj postavci klip optimalno treba da viri oko 2,5mm u zavisnosti od debljine dihtunga pod cilindrom.
Napominjem da su ovo preporuke za novi, petougaoni tip cilindra.

Iz service manuala vidimo da preporuceni stepen kompresije varira od 11.3:1 do 12.8:1, sada znamo i zasto

Attached File  uploadfromtaptalk1466107101859.png   71.31K   75 downloads



Sent from my GT-I9192







2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users