Jump to content


50cc jel to moped? Nema registracije...


53 replies to this topic

#1 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 06 September 2017 - 11:16

Moja mila Srka stoji neregistrovana od 10.08.2017.
Sve sam se nešto vodio mišlju i da je ne registrujem za tih par dana što je provozam u godini, ali reko ajde biće uskoro skup, pa druženje, pa treba je isterati na put podesiti itd itd...ima 100 zašto bi trebalo biti regularan na putu...

Odem ja juče BEZ motora al sa saobraćajnom, starom polisom, potvrdom od Pazini Motorsa o maximalnoj dozvoljenoj brzini koju imam još od prošle godine, i pripremljen na neku cifru od 3.500-4.000 din izbijanja iz džepa za registraciju, momak na pultu iz Sabljar Pazinija na Temerinskom putu ladno kaže:

Šta je to, jel to moped-skuter? Aaaa pa ne registrujemo mopede....
Čekaj, čekaj, kako bre ne registrujete? Skrivena kamera?
Momak: doneli su neku novu uredbu po kojoj trebaju valjci za merenje brzine...a ja mogu da te stavim na valjke za kola, ali ne bih da rizikujem...kaže neće ti niko u gradu sad registrovati moped!!!
Hahahahahhaha ja u neverici, smejem se... :bumuvugla:

Pa reko šta sad ja da radim, da prodam motor ili da vozim neregistrovan??
Kaže on polaži za A i kupuj veći motor....

hahahah pa kud ide ova naša država ovo je stvarno smehoteka!! :rofl_jaki: :rofl_jaki:

Kaže ljudi ga napadaju besni, svađaju se s njim, oće da biju...ali on tu ništa ne može! Verovatno neće da rizikuju kaznu za firmu tj za Tehnički pregled jer nemaju atestirane valjke za merenje brzine na točku...to je moja pretpostavka...Ostaje da vidimo šta će biti...

#2 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 06 September 2017 - 12:48

Brat mi radi u firmi,koja praci softver za tehnicke preglede kao tehnicka podrska.
Kao takav,mora biti upoznat sa svim detaljima I sitnicama koje nosi zakon o registraciji vozila...
Ovo je njegov odgovor na pitanjePosted Image

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk



#3 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 06 September 2017 - 15:10

Ja cu registrovati ovih dana pa cemo videti. Javicu svakako :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk



#4 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 06 September 2017 - 16:15

Osiguranje za mopede sa trajnom registracijom

Posted Image


12.07.2016.
Obavezna polisa svake godine
Kako se osiguravaju mopedi sa trajnom registracijom i do kada trajna registracija važi? Ovo je pitanje koje nam postavljaju vlasnici mopeda, jer im zakonska odrednica nije u potpunosti jasna

Vlasnici motocikala koji pripadaju kategoriji mopeda, i dalje imaju nedoumicu oko osiguranja svojih trajno registovanih mališana na dva točka. Dileme ovoga puta nema. Iako je registracija trajna, vlasnici mopeda moraju da imaju polisu obaveznog osiguranja i da je obnavljaju svake godine, bez obzira što svoj dvotočkaš ne moraju da registruju svake godine.
Zakon o obaveznom osiguranju u saobraćaju, u čijem čl. 20, st. 2. piše da je vlasnik motornog vozila koje ne podleže obavezi registracije svake godine dužan da zaključi ugovor o osiguranju od AO i da obnavlja to osiguranje za sve vreme dok je to motorno vozilo u saobraćaju. Dakle, polisa osiguranja mora da se obnavlja svake godine za svako motorno vozilo koje učestvuje u javnom saobraćaju.

Posted Image
Tu dolazi do drugog mogućeg problema. Ukoliko imate trajno registrovan moped i krenete da produžite polisu osiguranja, postoji mogućnost da ćete se u nekoj agenciji za registraciju vozila ili filijali osiguravajuće kuće susresti sa zaposlenima koji će vam reći da su trajne tablice ukinute još pre mnogo godina i da morate da uzmete nove, kao i da svake godine idete na tehnički pregled i registrujete moped.
Recite im da to jednostavno nije istina. Članom 351. st. 8. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, propisano je da potvrde o registraciji vozila na motorni pogon, izdate za bicikl sa motorom, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda.
Posted Image
S obzirom da podzakonski akt još nije donet, potvrde o registraciji izdate za registrovane bicikle sa motorom (koji su se prema ranijim propisima trajno registrovali) i dalje su važeće.
Zakon je propisao da je moped je motorno vozilo sa dva točka čija najveća konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina motora, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm3, ili sa motorom čija najveća trajna nominalna snaga ne prelazi 4 kW kada vozilo ima električni pogon. U skladu sa Zakonom neophodan uslov za registraciju mopeda je i tehnički pregled.
Kako bi se utvrdio podatak o najvećoj konstruktivnoj brzini, a koji ranije nije bio od važnosti dok su se ovakva vozila registovala kao bicikli sa pomoćnim motorom, potrebno je da prilikom dolaska na tehnički pregled mopeda, vlasnik sa sobom donese potvrdu izdatu od uvoznika, odnosno ovlašćenih predstavnika proizvođača u Srbiji.

Posted Image
Na potvrdi mora da bude navedeno podatak o najvećoj konstuktivnoj brzini na osnovu koje se određuje vrsta vozila, odnosno da li je neko vozilo moped ili motocikl (ukoliko je brzina veća od 45km/h). Podatak o najvećoj konstruktivnoj brzini se može preuzeti i sa originalnog računa, odnosno fakture prodavca vozila.
Da zaključimo. Ukoliko vaš motor pripada kategoriji mopeda, trajne tablice važe dok se ne promeni zakonska regulativa, a osiguranje morate obnavljati svake godine. Da li će se neko dosetiti da vlasnicima omogući da svoje dvotočkaše registruju i osiguravaju na određeni vremenski period, jer je malo onih koji voze tokom čitave godine, ostaje da se vidi.

Teme:
mopediosiguranjeskuteritablicetrajna registracijazakon o bezbednosti saobracajazakon o osiguranju
Podeli  Podeli 0  Tweet 0  +1 0 0  Podeli 0
Pogledajte ostale

#5 Depe

    Uninhibited dating, no boundaries

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,239 posts
  • MestoNew York
  • VozimAprilia sr 50 2006.

Posted 06 September 2017 - 19:38

Ja sam moju SR-ku registrovao 20. 8. 2017. bez ikakvih problema i merenja brzine na valjcima, samo sam dao fotokopiju potvrde o max brzini koju sam uzeo prosle godine. Cena je bila 3200din

#6 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 06 September 2017 - 19:55

Meni problem pravi,sto ne mogu da dodjem do vlasnika mog skutera.Trajna je registracija,ali sta kad vise ne bude...
Pokusavao sam I preko drugara u policiji,ali ga "nema u arhivi".
Moracu put pod noge I u suboticu pa da trazim coveka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk



#7 Branko

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 172 posts
  • MestoBeograd
  • VozimAprilia Sportcity One

Posted 07 September 2017 - 19:37

View PostDepe, on 06 September 2017 - 19:38, said:

Ja sam moju SR-ku registrovao 20. 8. 2017. bez ikakvih problema i merenja brzine na valjcima, samo sam dao fotokopiju potvrde o max brzini koju sam uzeo prosle godine. Cena je bila 3200din
Istog sam datuma registrovao i ja moj skuter, pored potvrde stavili su ga na valjke da provere silu kocenja prednje i zadnje kocnice, ali nisu merili maksimalnu brzinu.
Sve ukupno me je izaslo 2700 dinara.

#8 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 07 September 2017 - 20:28

Dakle , odgovor : bele table i dalje vaze , sve dok se ne donese podzakonski akt ( koji zahvaljujuci azurnosti nasih organa zaduzenih za to JOS NIJE DONET) , ali svi ucesnici u saobracaju koji ih imaju moraju imati polisu osigurabja od AO( auto odgovornosti ) koja kosta koliko kosta, ali da bi je dobili mora se priloziti potvrda o maksimalnoj brzini koja isto tako kosta koliko kosta ,,,ispada da se mora obaviti i tehnicki pregled , sto isto kosta ...

Sve drugo je ilegalno na putu i zavisimo od dobre volje policajca koji nas je zaustavio , a pitanje je i koliko su oni upoznati sa svim ovim ...

Moj savet svima je da se ne kupuje moped ili skuter koji nije na zutim tablama , sa belim ce biti problema , to je nesto gde ce drzava da lovi u mutnom gde ce na kraju ceh platiti vlasnici mopeda sa belim tablama ...DALJE RUKE OD BELIH TABLI , MA KAKO VAM POVOLJNO IZGLEDALO !

#9 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 08 September 2017 - 07:23

Kako se meni čini, ovde je nastao problem sa registrovanim na žute table, dok se bele redovno godinama provlače. Nove nebuloze ove "države"

#10 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 08 September 2017 - 13:54

Danas odradjen tehnicki
Posted Image

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk



#11 GoranPerak

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • MestoBeograd - Bele Vode
  • VozimVespa Sprint 50

Posted 16 September 2017 - 16:11

Ja danas registrovao skuter,odradio tehnicki i sve sto ide usput.
4500 sam platio na ovom tehnickom,nesto su me odrali ali sam bio u brzini pa nisam imao vremena da se udubljujem.
Trazili su mi naravno potvrdu o max brzini,koju su iskopirali i vratili mi original.

#12 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 17 September 2017 - 14:26

Jesi uzimao potvrdu iz PGSa? Možeš li da je skeniraš i okačiš ovde..?

Pazini iz NSa koji je bio ovlašćen za Piaggio izgleda ne radi više


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13 GoranPerak

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • MestoBeograd - Bele Vode
  • VozimVespa Sprint 50

Posted 17 September 2017 - 14:56

Moze naravno

#14 GoranPerak

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • MestoBeograd - Bele Vode
  • VozimVespa Sprint 50

Posted 18 September 2017 - 19:06

Evo kako izgleda

Attached Files



#15 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 18 September 2017 - 21:40

Da, da...isti kalup...budalaština koja je obavezna

#16 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 19 September 2017 - 08:17

Baš budalaština, u normalnim državama to treba jednom, prilikom prve registracije i nikad više, ovi naši svake godine traže dodatne papire za već uredno registrovano vozilo, šta reći...

#17 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 19 September 2017 - 23:03

Evo sutra cu baš otići do jedne druge firme za registraciju pa ćemo videti..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18 Bojancirko

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 41 posts

Posted 12 December 2018 - 08:28

Pozdrav kolege.Imam ogroman problem sa mojim skuterom sto se tice registracije.Naime imam Peugeot speedake iz 1996 godine.Skuter je kupljen nov u Srbiji i sve do sada je bio na prvim tablicama i registrovan na prvog vlasnika.Napravili smo ugovor i sada mi za registraciju treba gore pomenuta potvrda koju ne znam gde da nabavim.Zvao sam Euroimpex koji je generalni uvoznik, Nemacku firmu za ateste Tuv, Vincu i svi su mi rekli da nemaju podatke.Kontaktirao sam jos jednu firmu za ateste i oni su mi rekli da mogu da mi izdaju potvrdu da skuter ide 50 km/h.Zvao sam i agenciju za bezbednost saobracaja a oni su mi rekli da napisem e-mail i ja sam to uradio ali nikakav odgovor nisam dobio.Ako neko ima ideju kome jos da se obratim neka pise.

#19 Laki993

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 290 posts

Posted 12 December 2018 - 13:05

Pokušaj sa Veranom, možda može kod njih.

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока



#20 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 12 December 2018 - 15:00

Vidi sa tom firmom gde su ti rekli da mogu da izdaju potvrdu, plati koliko traže i fotokopiraj u više primeraka da imaš za naredne godine...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users