Jump to content


Derbi Senda D50b0 2012 God.


125 replies to this topic

#1 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 16 September 2020 - 12:03

Ovo je motor koji trenutno imam. Uglavnom je u fabričkom stanju, održavan je, nije ništa puno rađeno. Skinuta je blokada na izduvnoj grani, promenjen prenos sa fabričkih 11/53 na 13/53, stavljena glavna dizna Dellorto 90 (bila 74) i urađeno par kozmetičkih stvari. Po ravnom 85km/h - nizbrdo 90.

U planu je: zamena klipa i karika i antifriza, servis prednjih vila, nova zadnja guma.
Takođe stavio bi neki sportski auspuh, potom promenio prenos na 14/53 i eventualno racing cdi.

Attached Files



#2 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 16 September 2020 - 12:34

Slika:

Attached Files



#3 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 30 October 2020 - 06:17

Stavljen prednji lančanik sa 14 zuba za probu. Sada motor navuče i 90 po ravnom. Oseća se manje snage na uzbrdicama i nešto manje ubrzanje nego ranije ali za uzvrat se dobija tiši motor i da nije konstantno u obrtajima. Kada budem stavio rezonu sve će verovatno leći na svoje mesto. Lančanik ostaje :)
Trenutna briga je štelovanje karba, motor ide super prima gas i ne trokira ali boja svećice nije zdrava-vuče na sivo. To je sa glavnom 90# , trenutno ubačena 98# jer to je jedina sledeća koju imam i mogu naći i svećica je crna ali bar neće klip zalepiti. Karb je inače originalni dellorto phva 17.5

#4 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 30 October 2020 - 07:31

A reci nisi primetio kada si stavio 98 da je malo prebogat na pola otklona ručice, da malo zatrokira u startu ? Po svoj logici kada podigneš toliko diznu, morao bi biti i na igli prebogat

#5 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 30 October 2020 - 07:53

Da tačno, sa 98 trokira baš kao što kažeš a sa 90 je išao super. Ali sam stavio i vozim ovako dok ne nabavim odgovarajuću diznu ili set, kojih trenutno nigde nema i ne mogu naći.

#6 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 30 October 2020 - 08:49

Jesi li probao iglu da spustiš za jedan zub sa 98 diznom

#7 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 30 October 2020 - 09:25

Probao štelovati sa iglom bez uspeha, samo sam izgubio vremena i motivacije jer zameniti glavnu diznu je bilo lako: do nje se može doći odvrtanjem samo dva šrafa a do igle rastavljanje motora ne gine. Ceo gornji deo mora da se skine da bi se došlo do toga, pa sve nazad, i tako nekoliko puta. Tačno mi treba 92 ili 95 broj dizne za ovaj setup da bi uštelovao kako treba. Svojevremeno sam poručio set Motoforce dizni za ovaj karb na Aliexpres ali on verovatno nikad neće ni stići zbog ove korone. Pozdrav

#8 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 30 October 2020 - 18:49

A jbg tako je uvek, sce u svemu to malo.vise goriva mozes da dosas i ako na 90 dizni malo podignes iglu, ili sraf za vazduh malo zatvoris.. Ali svakako kapiraj da ako motor dobro ide, i ako se lepo i veselo veti, onda je karb dobro podesen. Uglavnom kada je dizna premala, onda imas onaj simptom da je metiljav i slabašan, niti zvuka niti snage..

Dok sa druge strane bona svećice ume da zavara, npr ako je promasena toplotna vrednost, boja već laže

#9 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 31 October 2020 - 15:02

Moguće je i to ali nema veze, ionako ću morati ponovo sve od početka da štelujem sa drugim auspuhom. Kad nabavim sve što mi treba počinjem sa majstorisanjem i stavljam slike.

#10 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 15 December 2020 - 14:37

Zahvaljujući superiornoj zajednici sa ovog foruma, kojoj se ovom prilikom veliko zahvaljujem, došao sam u posed Tecnigas E-NOX Steel rezonantnog auspuha.
Pošto je napolju došlo užasno vreme ne moram nikud žuriti i mogu natenane početi sređivati motor za sledeću sezonu.

Auspuh je došao sa nekom fabričkom blokadom kod same grane koju sam odmah izvadio. Pošto nemam neki specijalan alat isturpijao sam ručno tu blokadu, ona je bila dobro zavarena na dva mesta i od nekog tvrdog materijala tako da mi je za to trebalo poprilično vremena da uradim.

Sada ga idem namontirati na motor.

Attached Files



#11 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 15 December 2020 - 16:17

Auuu te blokade su stvarno dobro zavarene, jer su predviđene da i ostanu tu gde jesu dok motor radi...Naravno kod svih nas lete napolje na prvi pogled...
Slikaj nam malo auspuh iz drugih uglova da vidimo kakav je...

#12 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 15 December 2020 - 19:05

Evo slika:

Attached Files



#13 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 15 December 2020 - 19:08

Slike:

Attached Files



#14 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 15 December 2020 - 19:12

Montira se vrlo lako. Nisam imao nikakvih problema. Upotrebio sam sve delove koji su došli uz njega - ostala je jedna velika opruga koje nema u uputsvu za montažu i za koju ne znam gde bi išla. Ako neko zna šta je to nalazi se na jednoj slici na planu.

#15 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 15 December 2020 - 20:11

Kako su ti svi delovi stali u tu malu kutiju ? Koja opruga daj sliku da vidimo ?

#16 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 15 December 2020 - 20:23

Nemam pojma, bili su ga spakovali baš knap, ja sam probao da sve vratim u kutiju dok sam nosio u garažu ali nije bilo moguće :D
Neka opruga je bila u setu. Ne vidim joj funkciju i gde bi išla. Nalazi se na poslednjoj slici koju sam postavio, na papiru - uputstvu za sklapanje.

#17 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 15 December 2020 - 21:24

Ta velika, ... da li je moguće da nailazi preko stinger cevke, između konusa i prigušivača

#18 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 15 December 2020 - 21:45

Pronašao sam šta je. Kada sam malo bolje pogledao sliku koju sam slikao, pod brojem 22. sa leve strane na uputstvu eto je, piše: Oil tube protector. Postoji takva metalna opruga koja štiti crevo koje ide od rezervoara za ulje do mešača u motoru a oni su je iz nekog razloga uvrstili u set.

#19 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 15 December 2020 - 23:54

Cestitke na kupovini! Kako je dobro videti nov auspuh montiran :)
Izgleda odlicno, cekamo utiske kad pocne sezona.

#20 sstorm

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoN. Sad
  • VozimSenda X-treme

Posted 16 December 2020 - 08:28

Hvala puno! Jeste baš je dobar osećaj ugraditi nešto novo. I meni se sviđa kako izgleda i mnogo je lakši od fabričkog serijskog.
Danas je u planu da iskrojim i stavim Malossi red sponge filter za vazduh, NGK BR9ES svećicu (trenutno je BR8ES) i da probam koliko toliko uštelovati karb i provozati se bar jedan krug po ulici.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users