Jump to content


Aprilia Sr 50 - Karburator Verzija


2 replies to this topic

#1 Djile1970

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 7 posts

Posted 07 August 2021 - 06:32

Pozdrav svima, nadam se da sam na pravom mestu postavio svoj problem.
Imam navedeni motor u karburator verziji, 2008 je godiste. Motor radi kao sat, pali uvek kako treba, ide kao nevreme...E sad jedina mana koju sam mu nasao je sledeca. Motor moram mnogo nabiti gas da bi krenuo, pogotovo kad je hladan ujutru, znaci gas gas on stoji u mestu i onda cimne jako. I drugi problem koji je mozda i vezan sa ovim kada vidim uzbrdicu moram ga malo ubrzati ranije preuzbrdice da bi on prebacio da kazem u drugu brzinu i onda nema problem ako lagano udjem u pocetak uzbrdice onda me celu uzbrdicu jedva izvuce. I trecu stvar koju bi promenio ili resio je prejak i neprijatan zvuk iz auspuha, zeleo bih se cuje tise. Ja gledao i rolnice koje da uzmem ali nikako da nadjem tu gramazu.. Eto hvala svima unapred na pomoci... Nisam napomenuo da vidim da po motoru i auspuhu i nalepnicama pise Pollini, moguce da ima i 70 kubuka ali ja se oko toga ne razumem.

#2 Lauda

    Izgubio karburator

  • Administrators
  • 5,750 posts
  • MestoBrčko / Novi Sad
  • VozimKeeway Focus
  • Cilindar:Malossi Sport 70
  • Auspuh:TG Trek
  • Karburator:Dell 19

Posted 07 August 2021 - 20:44

Pozdrav. Ako se ne razumes toliko u materiju onda kreni da citas teme po forumu, to ti je najbolji izvor znanja kroz iskustva drugih.

Problem koji si opisao moze da bude do karburatora i/ili prenosa. Pa ne bi bilo lose da krenes od osnovih stvari, a to je da ocistis filter vazduha i karburator.
Onda proveris komponente u prenosu - prvenstveno rolnice variomata, centralnu oprugu kvacila i potrosenost remena, zatim variomat (klizace, staze rolnica i same rolnice) i kvacilo (potrosenost pakni na kvacilu, oprugice kvacila, kao i zvono kvacila).

Ukoliko sve bude izgledalo ok kroz inspekcijski pregled onda je problem u podesenosti karburatora i/ili prenosa. Za stelovanje karburatora potrebna su osnova znanja kako funkcionise karburator i trebas se opremiti sa opremom za stelovanje (prvenstveno odgovarajuce dizne za karburator koji imas).

U prenosu vec odmah mozes da zamenis centralnu oprugu ako znas da dugo nije menjana, kao i rolnice ukoliko su potrosene / skockale se. Da bi odredio koja centralna opruga ti treba, to zavisi od komponenti u prenosu, kao i termogrupe. S obzirom da nagadjas da moze biti i 70ccm onda to moze da utice na izbor komponente. Isto vazi i za gramazu rolnica. Izbor gramaze direktno utice na ponasanje masine tokom ubrzanja i zavisi od ostalih komponenti. Gramaze se pretezno odrede emprijski pokusajima dok se ne ubodu obrtaji u kojima je masina najvise raspoloziva snagom za koju je termogrupa/auspuh i odredjena.

Kreni polako sa citanjem...

https://svet-skutera...e-o-stelovanju/

https://svet-skutera...s-i-stelovanje/

https://svet-skutera...erbanda-setupa/

#3 Djile1970

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 7 posts

Posted 08 August 2021 - 13:52

Hvala na opsirnom odgovoru..





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users