Jump to content


Aprilia Sr 50 '98 Djope


21 replies to this topic

#1 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 03 March 2024 - 22:23

Pozdrav svima
Kupio sam sebi skuter za deranja po gradu ljeti
Razlog su neverovatne ljetne gužve
U pitanju je motor iz naslova teme, u lošem stanju. Mašina je rađena prije god dana kad je prošli vlasnik kupio motor
Nemam velike planove za nju. Kratkoročni planovi su skidanje svih naljepnica i dovođenje u tehnički ispravno stanje
Da ne dužim, evo slika, pa kako šta budem radio postavljaću
Rado bih čuo vaše prijedloge, komentare, kritike, usmerenja...

Attached Files


Edited by Djope, 03 March 2024 - 22:23.


#2 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 04 March 2024 - 22:19

Juče zamenjena zadnja svjetla, prednje čeljust
Danas ozračena kočnica, isprobana, sve ok
Poskidane naljepnice
Pokušaj montiranja auspuha i sajle kilometar sata, ali mi ne odgovaraju. Možda je oboje sa ditecha

Attached Files


Edited by Djope, 04 March 2024 - 22:22.


#3 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 11 March 2024 - 09:53

Malo se radilo ������
Zamenjene rolnice i remen, kiša pada pa je ne mogu testirati.
Imam problem sa bendiksom, vrti kad kurblam ali neće da okrene radilicu. Radilica je pojedena pa pretpostavljam da je to problem. Da li se to ikom desilo, i ima li kakvog drugog lijeka bez vađenja radilice iz blokova?
Još jedno pitanje. Da li paše far sa dva sočiva umjesto ovog starog tipa? Da li treba samo connect ore zamijeniti ili još nešto, i da li uopšte treba mjenjati konektore?

Attached Files


Edited by Djope, 11 March 2024 - 09:57.


#4 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 11 March 2024 - 14:03

Pa bendix ne okreće radilicu nego sa svojim zupcima okreće ventilator variomata odnosno ovo:

Posted Image

A tebi radilica jeste pojedena - jedino je tu moguće navariti pa napraviti nove zube ili mijenjati radilicu.

Edited by mrgood, 11 March 2024 - 14:05.


#5 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 11 March 2024 - 15:25

A kod miareli mašina je tako kako je Djope napisao, ovi piaggio honda projekti su preko ventivara..

Nema druge ili da se izmakne ceo bendiks nekim platnicama malo ka napolje da bi se uzubio, a onda treba variomat proveriti da ne bude premalo mesta za šajbnovanje...

Ili da se menja radilica..

#6 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 11 March 2024 - 17:42

Možda mi je to najbolje da probam podbaciti. Možda će mi se brže trošiti kaiš ako pomjeriom variomat.
Cilj mi je dovesti ga u teh ispravno stanje pošto sam puno para pukao u nju do sad.
Sad sam sa vožnje, max brzina 49km/h. Vjerovatno sam pretjerao sa težinom rolnica,sad su 7g. Ne znam koje fabrički idu a ni koje su bile. Probao bih izvaditi po jednu pa napraviti testnu vožnju
Izgleda da imam i problem sa dihtungom auspuha, vjerovatno i on krade malo snage

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 11 March 2024 - 20:58

Aa pa ne možeš vaditi jednu po jednu, mora biti svih 6 ili 3+3 od dve vrste unakrst.. Minareli fabrički nosi 6.3 ili 6.7g tako da nisi daleko

#8 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 11 March 2024 - 22:58

Mislio sam ostaviti samo 3,da se izbalansiraju. Odnosno da budu pod uglom 120stepeni,ali vidim da je to nemoguće zbog konstrukcije varijatora.
Malo listajući sam naišao na neki pdf gdje su vrijednosti težina rolnica za sve modele, piše da je za nju 5.2g

Attached Files


Edited by Djope, 11 March 2024 - 22:59.


#9 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 12 March 2024 - 07:46

https://svet-skutera...ro-sve-skutere/

Evo ima i ovde, pa moguće je ukoliko je bio neki polurezo spuh, sitoplus ili arrow fabrički, moraš kupiti rolnice pa testirati.. ili da ih brusiš sa unutrašnje strane i na vagicu da budu iste..

#10 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 17 March 2024 - 17:15

Mali update danas
Izvagao sam stare rolnice, 6g
Nisam znači ni tako daleko, uzeo bih sledeći put 5-5.5
Namjestio sam bolje auspuh, zadnju kočnicu, i pokazao mi je 60 po GPS. Ali mu jako dugo treba da dođe do toga

Attached Files


Edited by Djope, 17 March 2024 - 17:17.


#11 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 23 March 2024 - 19:09

Kupio sam rolnice 5.2g i crvenu malossi centralnu
Centralnu nisam montirao pošto su mi ferode kvačila izlizane skoro do kraja
Puno bolje vuče, u jednom smjeru max brzina je 54 u drugom 58km/h
Buraz je vozio onaj sprint max, i brži je od mene. Po njegovo satu kad ide iza mene pokazuje mu 55,a kad me prestižne 60km/h
Sa ovom svećicom nisam prešao 100km, izgleda siromašna smjesa

Attached Files


Edited by Djope, 23 March 2024 - 19:12.


#12 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 24 March 2024 - 09:06

A daj ne zaj*** za jedan minareli je tih 55-60 baš tanko..

Kolika ti je izlaznost remena na variomatu, obeleži markerom linije pa provozaj pun gas da počisti marker i videćeš do koliko se propinje remen..

Ima li blokade na auspuhu, ona slepa creva na izduvnoj grani navarena ?

Koja dizna je u karburatoru, kakav ulaz i filter vazduha.. ?

#13 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 25 March 2024 - 14:23

Auspuh apsolutno ne znam šta je, ne izgleda mi da ima blokadu, a nema ni slijepih crijeva
Diznu nisam gledao koja je
Na airboxu nema onog ulaznog koljena, a ima unutra spužvasti filter
Izlaznost remena mogu provjeriti markerom, a ovo je slika

Attached Files


Edited by Djope, 25 March 2024 - 14:24.


#14 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 03 April 2024 - 08:03

Sinoć sam je razbucao
Karburator je 17.5
Dizne su 90,50 i 34
Slikao sam karburator, ima dosta mjesta za neka crijeva. Zanima me da li ih sve trebam začepiti nečim, utiču li na rad?
İmam i sa donje strane lončeta isto priključak za crijevo

Attached Files


Edited by Djope, 03 April 2024 - 08:07.


#15 Milan985

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 168 posts

Posted 03 April 2024 - 20:26

Bogata smjesa cini mi se,smanji glavnu diznu za po 5 brojeva pa probaj koja je najbolja


Sent from my iPhone using Tapatalk

#16 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 04 April 2024 - 05:54

Našao sam za šta su priključci. Ima priključak za ulje, za antifriz ima dva, i još neka dva čepa što nisam ni skontao za šta su. Sve sam zatvorio što mi ne treba. Gorivo ne curi, lijepo pali, čekam far, trebam kazaljke napraviti da bih sve konačno montirao i napravio probnu vožnju. Tad ću opet krenuti od boje svećice pa vidjeti šta treba štelovati

#17 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 04 April 2024 - 07:09

Da ima za grejanje, kroz njega može da prolazi rashladna rečnost, pa zimi lepše radi.

Imaš za vakum ta ti ide gore na slavinu ventil ispod rezervoara, kad zakurblaš tu se napravi vakum pa.poteče gorivo, i imaš tu sjajnu malu za pumpu za ulje..

Pored toga neki imaju sa strane dva za odušak okrenuti prema dole.. tu se ništa ne stavlja, prelije ako je potrebno i tu izbaci višak..

#18 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,723 posts

Posted 04 April 2024 - 07:11

Ovaj tvoj sa slika ima samo gorivo, vakum i ulje, i dole na dnu za ispust

#19 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 04 April 2024 - 11:42

Ovaj moj na dnu ima za slučaj ako prelije. Kad sam duvao na jedan otvor negdje sam osjetio da duva oko karburator ali nisam skontao ni gdje ni šta. To je taj najveći otvor na slici. Odnosno göre lijevo od priključka za ulje
Vjerovatno je na taj otvor i priključak za ulje vukao višak vazduha pa pravio siromašnu smješu
Vidjeću sve poslije testine vožnje
Poslije ovih stvari koje sad rješavam, moram uzeti kompletan variomat i radilicu novu

Edited by Djope, 06 April 2024 - 13:25.


#20 Djope

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Posted 06 April 2024 - 13:21

Pitanje jedno
Da li je moguće da ovaj far nema dugo svjetlo. Ima dvije iste sijalice, i isti kablovi.
Našao sam šemu da ima far sa dva sočiva gdje je jedna sijalica dvopolna pa tako ima dugo
A kod mene je bio far sa dvopolnom sijalicom i pozicijom, odnosno onaj bez sočiva
Taj konektor što viri na slici je od starog fara i ima 4 pina. 2x plave, crna i žuta žica
Konektor od ovog fara ima 2xplavu i 2x bijelu žicu

Attached Files


Edited by Djope, 06 April 2024 - 13:27.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users