Jump to content


Kymco Super 9 AC



35 replies to this topic

#1 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 01:51

Zdravo svima :)
Evo i meni prilike da predstavim svoj skuter :)
U pitanju je Kymco super 9 AC

Posted Image


Kupljen je 2005. godine, prvi sam vlasnik.. Kymco mi je 2005. godine bio skroz ne poznata marka.. Vozio sam Tomos motore duze vreme, posle sam presao na skuter Peugeot Vivacity, promenio sam 2 skuteta peugeot vivacity, prvo je bio crveni, pa onda posle kupovina zelenog. Doslo vreme da se proda i on.. i odlucim da kupim novi skuter.. :) Dosta sam razmisljao sta je najbolje da kupim i bio sam cvrsto zagrejan za Peugeot Speedfight 2.. Dosao je i taj dan kad sam posao u verano prodavnicu da pazarim Speedfight... Krenuo sam sa tatom i bratom i u putu tata predlozi i kaze mozda ne bi bilo lose da svratimo u KYMCO prodavnicu i vidimo kakve oni modele imaju, odmah sam rekao NE, vozi u Verano. Brat je pristao i rekao pa ajde nece nam biti nista, idemo samo da pogledamo. Kada smo usli u prodavnicu vidim Kymco vitality i super 9 jedan do drugog stoje. Cim sam ugledao Super 9, kao iz topa sam rekao, kupujemo ovaj, necu speedfight.. Tako je i bilo :)
Tu je tata odradio svoj deo posla i u prodavnici su mi rekli da dodjem sutra po motor, posto treba da mu skinu blokade.

Tako je i bilo.

evo jedna slika kako je izgledao kad sam ga izlepio silnim nalepnicama

Posted Image

Sa motorom sam bio prezadovoljan i presrecan sto sam njega kupio :)
Isao je 75 km/h po kymco fabrickom satu, sto je za mene u pocetku bilo vise nego dovoljno.

Vozio sam ga tako jedno godinu dana, dok mi u servisu nisu rekli da bi bilo dobro staviti neki sportski auspuh.

E od tad mi je 75km/h bilo malo i start mi je oslabio :) tj. navikao sam se, pa mi je kasnije bilo slabo.

Odlucih da kupim auspuh, trazio sam ga jedno mesec da, nikako nisam mogao da nadjem Leo Vince ZX, njega sam bas zeleo :) i na kraju posle mesec dana, pozvase me iz Milana u NS i rekose kako imaju sportski auspuh Tehnigas Next R :) naravno bez razmisljanja sam ga kupio :) Vec sam poceo sam da radim oko motora, uglavnom sam poznavao delove motora, radilo se oko tomosa uvek, uvek sam nosio "u dzepu" rezervni Klip i Cilindar :) kad se krene u neku voznjicu pa ako stane :)

Poceo sam malo da se igram sa rolnicama i da gledam sta tu sve ima! pretrazivao malo po netu i pronalazio upustva i tako krenuo u stelovanje :)

Od tad je skuter postao rupa bez dna, samo su pare pocele da odlaze sve vise i vise :) :)

Posle spuha, usledila je kupovina Malossi Sport 70, moralo je da se dobije jos na brzini.

Slusajuci tatu, nisam hteo to da namestamo nas dvojica, vec odlucismo da odvezemo u ovlasceni servis.. Oni su to namontirali, upostvo je bilo vozi 1000 km do 50km/h s tim sto dolivaj ulje u prva 3 rezervoara.. i onda dovezi da ti dotegnemo glavu itd.. tako je i bilo, namucih se ja sa 1000 km i odvezem u servis, on tu kao nesto odradili i ja krecem kuci i kaze "majstor" sad mozes slobodno pun gas :) ja naravno zeljan brzine, izasao na otvoreno i pun gas i motor posle 2 km ugasi se http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/0ljut2.gif zvao ja odmah servis, oni dosli do mesta gde mi je stao motor, i probali tu nesto oko karburatora i ustanove da je otisao klip i kao pa nismo ti rekli da mozes bas uvek da ga "cepas"

Vidim ja da oni nemaju pojma, ali ajde...

dosao je na red jos jedan malossi klip pa je posle i on zaribao mojom krivicom http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/0ljut2.gif
Kupio ponovo jos jedan set malossi novi i auspuh Leo Vince ZX.. Ustelovali ga tata i ja i na kraju je bilo sve ok, isao je jedno 3500km - 4000km.. bio sam zadovoljan :) kupio sam u medjuvremenu Koso Rx1n sat i po njemu mi je sa ovim cilindrom i auspuhom jednom uhvatio 99km/h, ali mislim da nije bilo pravih, mozda pravih 95km/h.. sat mi se podudarao sa mercedesovim digitalnim satom :)


u ovaj sat je usla voda i kasnije mi se razlio ekran, pa sam morao da kupim novi sat..
Posted Image

evo slike kad se razlio ekran: Posted Image

Vozio sam motor kod servisera i on je cackao svasta nesto, stelovao, ali nikad to nije bilo to...


Motor sam u medjuvremenu i ofarbao :)
zamenjeni su tu i retrovizori i uradjeno je nesto i u karbonu

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 02:06

Naravno, doslo je vreme i za neki ozbiljniji setup :) Kontaktirao sam Viktora i dogovorio se sve sa njim :) odlucio sam da odvezem motor kod njega i da ga dam u sigurne ruke :) zelim 100km/h http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png

Usledila je kupovina Yasuni C16 za Piaggio masine http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png nema velikih prepravki, samo malo produzenje i krivina od nekih 15tak stepeni http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/1jee1.gif Auspuh odnet u auspuh servis i covek je za sat i po zavrsio sve :) morao je da se pravi nosac, koji nisam uslikao
na ovoj slici je vec uradjena prepravka
Posted Image

a evo i izbliza
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#3 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 02:27

Trebalo je da posaljemo Malossi Sport 70 kod Maria na turpijanje, ali kad je Viktor skinuo cilindar imao je sta da vidi, klip je lepio i bila je potrebna zamena klipa... Na Viktorov predlog sam kupio Hebo Manston Replica.. Odlucili smo da njega posaljemo kod Maria, pa da njega uradi http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/smile.png Naravno tako je i bilo, Hebo smo poslali i posle par dana smo ga dobili natrag :) Mario mi je rekao da ga je radio na 17,3 KS.. Ujedno sma kupio par delova od Maria:

Malossi torqi
Posted Image
Stage 6
Posted Image

i kupio sam bobinu Naraku
Posted Image

Poceli smo da sklapamo motor:

Usledilo je prvo pakovanje cilindra, koji je na ovoj slici vec spakovan
Posted Image

zao mi je sto nisam slikao cilindar dok nije bio otvoren, ja potpuno zaboravio, ne bi slikao ni ovo, da nije bilo Viktora da me podseti http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png

dosao je na red prenos da se spakuje:
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

onda smo morali da skinemo lezaj sa primara
Posted Image
Naravno, nista nije tesko kad se ima ovakav FEN :)
Posted Image

Posted Image

Viktor je skinuo lezaj sa fabrickog i stavio na Stage6.
Dolazi na red sklapanje i eto prvog problema:
Posted Image
Ne moze da se zatvori..

Posted Image

Razmisljali smo u cemu je problem i PERLX se tu umesa i rece da vidimo da li moze da se zatvori samo kad je primar stavljen, kad ono ponovo ne moze
Posted Image

odlucimo da uporedimo fabricki primar i ovaj stage6, kad ono ima sta da se vidi
Posted Image

ovaj fabricki je za 4-5 mm kraci od stage6.. Kraci je iz razloga zato sto sam preradio kocnicu, nije vise dobos, sad je disk.. A razlog je sto kad sam menjao disk, morao sam da promenim menjac, pa sam stavljao od Kymca LC, a on je kraci..

#4 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 02:33

Ujedno dok je Viktor pokusavao da namesti prenos, ja sam namestao disk na zadnju felnu http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/smile.png
Imao sam felnu od Vodene 9ke, ali nisam imao disk, pa sam morao da kupim.. Nigde u Srbiji nisam mogao da pronadjem disk, pa sam morao da kupim preko racin-planet.de :)

evo ovako izgleda
Posted Image

Kupio sam i Dellorto karburator 20,5mm, koji je komplikovan za stelovanje, pa mi je Viktor preporucio da zamenim i da stavim BGM 21mm http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png pristao sam naravno, morao je da pravi adapter da bi mogao da stavim moj K&N filter i naravno uspeo :)

slike su kod Viktora od karburatora, nadam se da ce on postaviti kako to izgleda http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png

#5 Jack B. Daniel's

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • MestoCuprija
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 11:57

vidjao sam ovaj skuter na moto berzi i po jos nekim oglasima..i cudno mi je bilo sto nisam video do sad na forumu...super je,jel je prodat ili se i dalje vozi??

jesi li uspeo da napakujes zadnji disk? kako si izveo,imas neke slike uz objasnjenja?

#6 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 29 June 2011 - 12:02

Evo i analize od mene... Hebo MR je bio značajno pomeren i bilo je dosta posla oko analize i simulacije... od svih postavki najviše mi se svideo koncept koji je simulacijom izašao na 10400 sa najvećim obrtnim momentom i 17,3KS-a pri pritisku od 143 PSI-ja...

Posted Image


međutim stvarno stanje posle obrade pokazuje sledeće... najbolji obrtni moment na 9600 sa pritiskom od 165PSI-ja i snagom od 18KS-a.. i ovde ću napomenuti da je vršna snaga nešto višlja od ciljanog obrnog momenta, kao i da je C16 kod produžen za 50mm na grani koliko mogu da procenim sa slike...

Posted Image

#7 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 29 June 2011 - 13:28

Opaaaa veoma interesantna tema...Baš me interesuje šta će reći naturpijana manston replica...
a vid ginekologa u svilenim rukavicama... http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/smile.png nema... profi !!!

Baš bezveze za primar što nije naišao, jel ostaje ipak serijski prenos?

Najveća snaga na 9.400 rpm, rekao bih da je malo za c16 ali ako je grana produžena za nekih 5cm koliko se pominje onda se i njena rezonanca spušta pa mož da bude dobrog poklapanja...

Ajde majstori pakujte to i palite makinu... :)

#8 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 14:17

View PostJack B. Daniel's, on 29 June 2011 - 11:57, said:

vidjao sam ovaj skuter na moto berzi i po jos nekim oglasima..i cudno mi je bilo sto nisam video do sad na forumu...super je,jel je prodat ili se i dalje vozi??

jesi li uspeo da napakujes zadnji disk? kako si izveo,imas neke slike uz objasnjenja?


Nije prodat, naravno da se vozi http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/smile.png :)
Trenutno je kod Black-a.. :)

Uspeo sam da napakujem disk, nemam slike nisam slikao, ali nije bilo tesko, kupljeni su delovi od LC-a, tj. zamenjen je menjac i jos jedan deo koji drzi sa druge strane klesta.. Uslikacu pa cu postaviti http://svet-skutera....tyle_emoticons/default/smile.png

#9 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 29 June 2011 - 14:22

View PostPita, on 29 June 2011 - 13:28, said:

Opaaaa veoma interesantna tema...Baš me interesuje šta će reći naturpijana manston replica...
a vid ginekologa u svilenim rukavicama... http://forum.pyrothe...tyle_emoticons/default/smile.png nema... profi !!!

Baš bezveze za primar što nije naišao, jel ostaje ipak serijski prenos?

Najveća snaga na 9.400 rpm, rekao bih da je malo za c16 ali ako je grana produžena za nekih 5cm koliko se pominje onda se i njena rezonanca spušta pa mož da bude dobrog poklapanja...

Ajde majstori pakujte to i palite makinu... :)


Nece ostati serijski prenos, isto vece sam pronasao na SC-u Malossi 15/44 1:2,93 prenos za Super 9 LC i konsultovao se sa Viktorom i Mariom i odlucio da ga kupim.. Isto vece sam ga i kupio, u roku od 5 dana je stigao prenos :)

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#10 Cobra

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • MestoRijeka,Croatia
  • VozimKymco Super 8 2t

Posted 13 July 2011 - 15:33

Mene zanima jedna stvar kazes da si kupio drugi karburator,dali je on pasao na serijsku prirubnicu ili si morao drugu da pravis :)

#11 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 13 July 2011 - 22:31

View PostCobra, on 13 July 2011 - 15:33, said:

Mene zanima jedna stvar kazes da si kupio drugi karburator,dali je on pasao na serijsku prirubnicu ili si morao drugu da pravis :)

kupio sam novu vecu prirubnicu 20mm, evo koju tacno: http://www.racing-pl...f7a22790687b215

i ovaj nastavak uz nju: http://www.racing-pl...f7a22790687b215

:)

#12 Cobra

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • MestoRijeka,Croatia
  • VozimKymco Super 8 2t

Posted 13 July 2011 - 23:54

Hvala na info,ova prirubnica izgleda identicno kao i serijska ali kazes da je 20mm,ja planiram slagat slican setup pa cemo se jos cuti :)

#13 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 14 July 2011 - 02:45

Vidim uzeo si naraku bobinu ae mi samo sibni link koju si uzeo. I reci mi da li uzeo zato sto ti je crkla stara ili ?

#14 ebay

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • MestoBatajnica
  • VozimKymco Super 9

Posted 18 July 2011 - 21:48

View PostAlexandar ':D', on 14 July 2011 - 02:45, said:

Vidim uzeo si naraku bobinu ae mi samo sibni link koju si uzeo. I reci mi da li uzeo zato sto ti je crkla stara ili ?

Uzeo sam je preko Maria, pravo da ti kazem nemam link, proveri kod njega.. nije mi crkla, nego sam odlucio da stavim i to novo :D

#15 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 01 August 2011 - 13:59

Posto Zule ne stize da dam mali update, prosle nedelje krenuli u stel, nasli se na rolnicama od 4,1gr i dizni 86, saBGM 21 karburatorom (kopija Dell'Orto, igla W7 na drugom zubu odozgo, K&N filter)
Lezajevi nisu izdrzali (mada promenjeni pre 150km) pre i odlucili smo da ove nedelje zamenimo lezajeve i sklopimo ponovo. Uz put smo imali i problem sa prelivanjem karburatora na prelivnim otvorima koje smo resili peglanjem usisnih lamela te smo za svaki slucaj zamenli i usisni ventil. Dodatni problem se javljao na brzini od 75-80km, agregat se jednostavno gasio ali ne i lepio, sto nas je navodilo na nedostatak benzina (te sam ugradio Dell'Orto 21 iz Malossi pakovanja) i vise se nije javljao ovaj simptom,mada smo sumnjali i na vakum ventil na rezervoaru, ali nam je bilo lakse da zamenimo karburator :welcome1: Milos je jos dodatno angazovao drugare da ispoliraju blokove, i samostalno je preradio kajlu od minarelija da odgovara kymco radilici te je i paljenje pomereno. Postavljena je Atena violet centralna, i rupa koja se javljala na prelazu izmedju I i II brzine se skoro i ne oseca.

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
setup je:
Hebo MR
Dell'Orto 21 (igla W9,drugi zub odozgo,glavna dizna 94)
K&N filter
Naraku variator, rolnice Atena 4,5 gr
kvacilo nemam pojma, msm da je Malossi, centralna Atena violet, oprugice bele!?
Yasuni c16
Produzen prenos
pomereno paljenje 3% !?
S6 boost botlle
svecica ND 27FSR
usisno grlo BGM 21mm
kais standard 727x18

krajnji rezultat
Posted Image

#16 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 01 August 2011 - 14:06

lepa cifra na poslednjoj slici... :welcome1:

#17 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 01 August 2011 - 14:09

Hvala Dottore, jedino smo omanuli sto nisam poneo obrtomer pa ne znamo kakvo je ubrzanje ali i to cemo srediti za koji dan

#18 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 01 August 2011 - 14:31





#19 perlx*

    CCEB

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,294 posts

Posted 01 August 2011 - 14:35

Super rezultat. Svaka cast :welcome1:

#20 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 01 August 2011 - 14:39

aaa kako majstori petljaju oko blokova... :welcome1:
sunce vam vaše po toj maloj uličici peglate 100tku...pa jer vas nisu komšije zadavile?? Al da ide fino ide, svaka čast!!!

Hebo MR, c16 i 21mm, k&n, produžen prenos, izvinte ali ovde nije nimalo naivan setup!!! 100tku mora da udari kako god...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users