Jump to content


cena registracije


102 replies to this topic

#1 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 20 June 2012 - 16:36

Juce produzio registraciju. Tehnicki -1000 din,osiguranje 5% popust-901 din,direkcija za puteve-30 din,republicke adm. takse-1400 din,nalepnica-215 din i 185 din. Sve zajedno 3731 din i provizija banke pa je to oko 4000 din. E to je da se :)

#2 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 20 June 2012 - 16:37

Msm da ce od sledece godine da bude samo osiguranje+tehnicki kao i za traktore,takodje bi trebalo da budu trajne nalepnice.Cekamo sl godinu pa cemo videti.

#3 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 20 June 2012 - 16:39

To je i realno a ne kao sad da su takse skuplje od osiguranja i tehnickog.Mada je i tehnicki preskup s obzirom koliko traje (5 min).

#4 DarioBG

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • MestoBeograd (Cerak)
  • VozimBaotian BT49QT-18 Rocky

Posted 21 June 2012 - 18:55

Ja sam pre neki dan uzeo uplatnice na NBGD-u i sad vidim da imam jednu gde pise Porez na upotrebu motornih vozila (1210rsd). Jesi li siguran da moze bez nje, da ne bacam pare bzvz?

#5 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 21 June 2012 - 23:08

Ovo sto sam napisao je sve.Cetiri uplatnice, osiguranje i tehnicki. 100%

#6 beta

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 6 posts

Posted 22 June 2012 - 03:12

ja mislim da nema poreza na mopede, bar je tako bilo kad sam prebacivao na sebe, ali su mi u agenciji dali 9 uplatnica

#7 DarioBG

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • MestoBeograd (Cerak)
  • VozimBaotian BT49QT-18 Rocky

Posted 26 June 2012 - 21:36

Danas zavrsio uspesno produzenje registracije(vec sam imao zute tablice od prosle godine) i bas kao sto Nesa kaze ide sledece :
- Tehnicki pregled (cena zavisi od toga gde se odradi)
- Osiguranje (cena oko 950rsd)
- Administrativna taksa (1400rsd)
- Javni putevi (30rsd)
- Nalepnica (idu dve uplatnice (185 i 215rsd))
Pozdrav!

#8 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 26 October 2012 - 21:45

Osmi putnik se ponovio u NOVU TABLICU! Onu lepu - zutu...evo kako je to proteklo i koliko je kostalo...Veliku zaslugu za ovo ima Milosh sp ( i hvala mu na tome ) sto smo o tome pricali prilikom novosadskog susreta , pa kako u Pazovu posalju mitrovacke pandure ( i obratno ) da se malo nakaznjavaju nas jadnika sa starim belim tablama...tako sam samo ubrzao postupak = ono neizbezno, sto svi moramo uraditi pre ili kasnije , jer bele table su ILEGALNE , nisu u registru vozila , jos kao tolerisu , ali mogu i da kaznjavaju ako hoce ...dakle , klizav i nesiguran teren...

Kod mene je situacija bila ovakva , mozda ima jos nekoga sa slicnom , pa da zna sta ga ocekuje i koliko to kosta : squt se NIJE VODIO NA MENE, morao sam da izvrsim PREVOD I REGISTRACIJU NA SVOJE IME...

To izgleda ovako: nasao sam vlasnika , imao sam samo njegov broj telefona ( nikad ga nisam video , posto sam squt kupio preko posrednika ) , dogovorio se sa njim da prevedemo ...otisli u AGENCIJU koja radi registracije , poneli svako svoju LICNU KARTU i SAOBRACAJNU od skuta i naravno , skinutu TABLICU...
Ispunila zenska ugovor sa podacima iz LK i saobracajne , uzela mi 600,00 din. potom otisli u OPSTINU, gde smo na SALTERU ZA OVERU UGOVORA overili ugovor, za cega sam na posti platio 1080,00 din....potom u UPRAVI PRIHODA nisu znali da nam kazu da li se placa neki porez ( kao da sam pitao nekoga sa ulice , pa ko treba da zna nego oni ? ) Kazali su , pa ako vas u SUP-u vrate , vi dodjite , pa cemo vam naplatiti neki porez ??? Koja glupost!!! Ali da se zna: U UPRAVU PRIHODA NE TREBA ICI - POREZ NA VOZILA DO 50 CCM SE PRILIKOM PREVODA NE PLACA ...Potom otisli u SUP gde je squt bio registrovan, vratili tablicu i ostavili primerak ugovora - tu su mi vratili saobracajnu na kojoj je udaren pecat da je vozilo ODJAVLJENO... time je sve zavrseno sa bivsim vlasnikom...

Kad sam se vratio u SM, otisao sam u AGENCIJU ( vodi je moj prijatelj ) da se squt REGISTRUJE NA MOJE IME Potrebna je LICNA KARTA, PRIMERAK UGOVORA O KUPOPRODAJI I STARA SAOBRACAJNA... Ispunio je sve, ja sutradan samo otisao kod njega na TEHNICKI PREGLED , ( ne treba terati motor ) , gde sam dobio REGISTRACIONI LIST , i sve sam to odneo u SUP , na salter za registraciju...nije bilo guzve , zenska odradila za 5 minuta - ubacila me u komp zajedno sa squtom i sve sam odradio brzo i lako za nepuna 24 sata! Kostalo me : 600,00- zakljucenje ugovora u agenciji , 1080,00 overa ugovora u opstini, kod mene u SM u agenciji sve ostalo sa tehnickim 4500,00... SVE ZAJEDNO 6200,00... moram da priznam da sam ocekivao da ce biti znatno vise , ali eto , toliko je ...za te pare dobijete novu tablu, stiker, i papir koji zamenjuje saobracajnu dok je za desetak dana ne naprave...

Znaci, ko ima da prevede squt na sebe , eto sta mu je potrebno, gde sve treba da ide i koliko ce ga otprilike kostati - iz prve ruke...

Posted Image

:kurbla:

Evo kako sad STRANAC izgleda sa novom tablom, jel ` lepsi ? ( ako je vec skuplji ?)

#9 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 26 October 2012 - 21:58

Nemoj samo tako javno da pricas da nisi terao skut na tehnicki a dobio si registracioni list. Ko zna ko sve cita ovaj nas forum.

#10 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 26 October 2012 - 22:03

Ако неко и чита, до сад би сви требали да се наплаћамо казни за нелегално реговане скутере. Спадамо у А1 кат. не у мопеде..
А у ствари не, мени на цилиндру пише 49ццм :kurbla: :ninjar: хе хе хе

#11 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 27 October 2012 - 02:02

Da se porez na prenos vlasništva ne plaća na mopede do 50cc sam se i ja uverio pre neki dan...Ja sav uredan krenuo u Upravu prihoda spreman da platim porez na prenos 2,5% na vrednost vozila i sav bitan tutnem papire onom na šalteru tek će on pa ne plaća se porez na motore do 50cc?? Ja sav u čudu, umalo se nisam izvinuo.. :kurbla:

#12 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 27 October 2012 - 10:58

Ma, Neso, nabijem ih, nek` citaju, nisam to ja izmislio...da su trazili , ja bi im doterao...

Pita je prosao isti postupak ovih dana kao i ja i u sustini dobro smo prosli ...od skora je ukinuta taksa na ODJAVU vozila u iznosu od 1700,00 din, sto nije zanemarljivo , a eto i porez se ne placa ...hvala im na tome...

A, kad bi citali ovo sa foruma oni koji bi hteli ( i trebali ) da sprovode zakon, pohapsili bi 95 % clanova...i ovako su im zatvori bili prepuni , pa su morali da amnestiraju i mnogo gore kriminalce od nas...valjda se slazete sa mnom ? Neko rece scooter tuning is not a crime? Ako smo mi resenje problema - neka nas sve pohapse...

#13 Black Adder

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 1,859 posts
  • MestoBelgrade
  • VozimKymco People S50 2T, Peugeot Elyseo 2T 70cc. Malaguti Madison S250

Posted 30 October 2012 - 02:30

Ja sam u subotu produžio registraciju Madisonu 250, sve ukupno 5900din za 250cc. Ako je to nekome mnogo za godinu dana, ne treba ni da vozi (to mu dođe 500din mesečno za regu i miran si celu godinu, ponekad u danu spičim toliko na cigare i fresh grejp ;) )
Za one iz Bg, tehnički pregled u Balkan osiguranju u Zemunu 600din! a cene su od 1200 do 1500din na drugim mestima

#14 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 30 October 2012 - 18:49

korisna informacija za tehnički pregled Beograđanima!
Nego, cca 6.000 din je prihvatljivo, ako se uzme da se vozimo 6 meseci to mu dođe registracija kao i za manji auto...A s motorom si kud i kamo i brži i ekonomičniji...

#15 milosh_sp

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 posts
  • MestoStara Pazova
  • VozimAprilia Sportcity 50 2t

Posted 10 March 2013 - 19:20

Da li je neko upucen oko produzavanja registracije za skutere 49cc, sta se desilo na kraju, placamo samo osiguranje ili ce nas opet odrati?

#16 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 10 March 2013 - 22:31

Drugar pre par dana produzio, 2500 ga izaslo..

#17 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 11 March 2013 - 00:49

View PostWeseli-90, on 10 March 2013 - 22:31, said:

Drugar pre par dana produzio, 2500 ga izaslo..

aaa pa to je super onda...2500din je ništa za godinu dana! Pih mene opet čeka puna registracija

#18 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 11 March 2013 - 13:05

Pa da, nije strasna cena...i mene pita, komsija do mene drzi autobiro, kaze da ce me registracija izaci oko 5500 sve ukupno, kod mene je jos prepis..pa eto da se orijentises :essen_wos7:

#19 Alexandar :D

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • MestoPancevo
  • VozimV-Max 1200ccm

Posted 11 March 2013 - 14:43

ja sam vec rekao ako se ne varam prosle godine negde,da ce produzivanje registracije ko je uradio motor na nove table biti oko 2000/2500 din.Gde se placa osiguranje,tehnicki,nalepnica :essen_wos7:.Cista racunica.

#20 VeNoM

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • VozimXciting 400i

Posted 12 March 2013 - 21:45

da li je ove godine obavezna registracija za 49ccm?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users