Jump to content


UPOZORENJE!!!


35 replies to this topic

#1 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 30 June 2012 - 18:15

Vreli letnji dani ! Temperature tropske , ja sam ove nedelje tri puta bio na poslovnom putu , gde sam prelazio oko stotinak kilometara, a kao prevozno sredstvo sam odabrao squt, mislio sam da ce mi biti lepse nego u kolima ( u kojima nema klime, osim one TO SIBA kad otvoris prozor do kraja ). Kad stanes na semaforu ruke gore od sunca, glava se kuva u kacigi , al` tako mora ...

U toku voznje nije lose dok postoji strujanje vazduha i pri nekoj vecoj brzini...putna brzina mi je oko80-90 to je dve trecine gasa , skoro pun gas...nije mi jasno ni kako ove nase turpije izdrzavaju ovu letnju vrelinu, svaka im cast, imao sam skoro 90 km punog gasa i nicim ne pokazuje da mu je tesko ili da mu je vrucina...

Ono na sta sam hteo da upozorim je sledece - VREME JE ZETVE , PUTEVI SU PUNI RADNIH MASINA , traktora , kombajna teskih kamiona sa dve prikolice i raznih drugih skalamerija koje znaju da zauzmu i po dve trecine puta ... put je cesto nepregledan za preticanje, vozacka kultura onih koji voze te masine je skromna, znaju cesto da bez upozorenja ( i zmigavca ) naglo skrenu levo zaobilazeci neku rupu na putu bez pogleda u retrovizor da vide da li ih ko obilazi...ZAOBILAZITE IH U SIROKOM LUKU, DAJTE SEBI MANEVARSKOG PROSTORA AKO SE DESI STA NEPREDVIDJENO, treba pri tome malo i smanjiti brzinu...
Malo manja brzina i siroki luk prilikom preticanja daju izvesnost izvlacenja iz nepredvidjene situacije...grozno izgleda vrsilica da bi se u njoj skoncalo, ne daj Boze, ili pod traktorom ...

Kukuruz je visok , ponekad iz njega kad se najmanje nadas na put izleti traktor, bas kad cepas svoju masinu na pravcu i mislis kako si bezbedan ...razne opasnosti vrebaju na drumu , treba biti krajnje oprezan...

KACIGU NA GLAVU I PAMET U GLAVU I UZ OVO JOS I DOSTA SRECE ...


#2 Slacko95

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • MestoDespotovac
  • VozimSprint Exactly

Posted 30 June 2012 - 18:22

Ja uvek kad preticem traktor sviram mu jer ko zna sta moze da uradi vozac.Nevezano za traktor,jedan put je ispred mene bio neki jugo,brzina je bila oko 55-60 i tip sa jugom ladno koci naglo,bukvalo staje potpuno i prelazi na suprtnu stranu puta i ulazi u dvoriste,bez zmigava,bez icega.Ja mu sviram i on nista,neobraca paznju i nastavlja svojim putem.Ima raznih.

#3 Lenko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 30 June 2012 - 18:53

I konzervu kad obilaziš, daj žmigavac ! Ona iza ti ne čita misli !!!

#4 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 30 June 2012 - 18:56

Pre neku godinu sam imao bliski susret sa traktorom, odnosno prikolicom. Migavac i krenem da ga obilazim i on nicim izazvan krene da skrece levo bez ikakvog nagovestaja (migavac, ruka) . Kocenje nije pomoglo pa sam se zaustavio branikom na zadnjem tocku prikolice. Sreca pa sam tad bio kolima . Ne smem ni da zamislim sta bi bilo da sam bio motorom.

#5 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 30 June 2012 - 20:09

Taj prosti pokret prstom po davacu zmigavca je izuzetan napor za 80% Srba...zato mislite umesto njih jer smo strasno ranjivi...

#6 Slacko95

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • MestoDespotovac
  • VozimSprint Exactly

Posted 30 June 2012 - 20:35

mene svaki dan bar po dvoje preteknu bez zmigavca,sve vise je takvog naroda...

#7 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 06 June 2017 - 10:09

Novo upozorenje ! Pre par dana ovde blizu mene na tri- cetiri km u selu Lacarak poginuo motociklista ...jos jedan u nizu ove crne godine za dvotockase ...koliko ja znam 5 + ovaj , to je sest ...decko je samo krenuo da pretice vozilo ispred sebe , koje je bez upozorenja skrenulo , preseklo mu put i direktno ga saseklo ...suvozac se samo malo izgrebao , nije mu nista , a decko je na mestu ostao mrtav ...21 godina ...eto sta ti je sudbina ... :rip___: cuo sam da je na sahrani bilo preko 1000 ljudi ...pa, sta sad raditi onome sto je skrivio udes ??? :angry:

#8 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 06 June 2017 - 23:01

Užas Mišo, baš užas.... ništa tog momka neće vratiti nazad...

A budali koja ga je isekla trajno uzeti dozvolu za početak


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 24 December 2018 - 17:38

Ajde ovde ćemo da ne otvaramo novo ...

Svi znamo šta se desilo pre neki dan kod Niša ...Ljudski životi nisu ništa , to se pokazalo na ovom primeru , zivoti dece pred kojom je tek predstojao život ....ali sudbina je udesila drugačije...nije im dala priliku za život ...i ko je kriv?

Iako nisam sklon tome da apriori krivim nekoga u ovom slučaju siguran i da ne kazem jedini krivac je vozač autobusa...nema to nikakve veze da li je postojala rampa , polubranik ili branik , postojala je vertikalna signalizacija , to je semafor koji je bio u punoj funkciji , ispravan , koji je upozoravao na nailazak voza ...to vam je isto kao crveno svetlo na svakom semaforu na putu ...vozač to nije poštovao , prošao je na crveno i direktno skrivio nesreću sa teškim posledicama ...

Tačno i da nije pružni prelaz bio obeležen ničim , a morao je biti obeležen makar Andrejinim krstom , vozač je morao stati , jer pružni prelaz je put sa prvenstvom prolaza , da se uveri da ne ide voz , pa tek onda da sto je pre moguće pređe prugu ...

Postavljanje rampe sada posle tragedije jeste jedna sigurnost više , ali samo da bi železnica sebe osigurala, ali često smo bili svedoci da se čak i to ne poštuje i da osioni i bezobzirni vozači zaobilaze spuštene rampe po cenu svog i tuđeg života ...ne znam šta bi takvima radio , sigurno bi im trajno oduzeo dozvolu , to je najmanje što bi im uradio...ja sam više puta bio svedok kako neki majmun pretiče celu kolonu nas koji strpljivo ili sa nestrpljenjem čekamo da se rampa podigne i prolazi pored spuštene rampe ...pa, ko je ovde majmun ??? Svi mi , ili on ?

#10 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 25 December 2018 - 20:54

Desila se užasna tragedija i nečiji najbliži su zauvek nestali...neopisiva tuga...
Ko je kriv ne znam i neću da sudim, ali definitivno su danas ljudi odsutni i van sebe, iznapastvovani sa telefonskim pozivima koji im oduzimaju pažnju i koncentraciju, umorni od briga itd itd...

Gotovo svi mi za volanom smo u neku ruku rizični, u manjoj ili većoj meri....A situaciju sa pružnim prelazom olako shvatamo, znam i sam kada nekad pređem preko pružnog prelaza onako olako pogledam levo-desno i gas...a dešavalo se i da sam već pregazio prugu a da se u trenutku zaledim jer nisam ni pogledao dal nailazi voz....to je to..žurimo, rasejani smo i zato i stradamo!

#11 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 26 December 2018 - 13:15

Zadnjih dana kao da smo ukleti , nema dana da se ne desi neka tragedija u saobraćaju , pa, šta se to dešava ? Isuviše lako se gube ljudski životi ! Pre par dana neki deran od 21 god. imao sreće , alkoholisan , voz ga samo malo zakačio , danas jedna zena stradala ..., ne izvlačimo pouke ...

Pre par dana na televiziji gledam priča pripadnik žandarmerije , ronilac ...izvlačio je iz reke iz auta udavljeno dete od godinak dana , a i sam ima dete sličnog uzrasta ...kaze da se čovek , ma kako težak taj posao , a neko mora i to da radi , nikad ne može navići ...

Povodom ove tragedije kod Niša, priča jedan od hirurga ...do sada je u prekop hiljadu slučajeva izašao pred ljude koji su izgubili svoje najmilije sa rečenicom- izvinite , nista nismo mogli da učinimo , vaš brat , sin , ovaj , onaj je preminuo tokom operacije ....i on kaze da se čovek ma kakav bio , niokad na to ne može naviknuti ...čuvajmo živote , oni su od Boga dati , život je jedan , ne dozvolimo da se uludo traće na ovakve načine ...

#12 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 02 January 2019 - 12:38

Pvodom bezbednosti u saobraćaju , nešto sam se ponovio ovih dana ...bio sam kod moje ženice u Kineskoj robnoj kući i video nešto novo što do sada nisu imali ...bar ja sam ovo sada prvi put video i nisam mogao da odolim ...

Posted Image

Posted Image

Posted Image

radi se o visoko kvalitetnoj samolepivoj signalnoj fluo traci ...sija punom refleksijom u mraku , UV stabilizovana , pa obećava dug vek trajanja ...ima je u dve -tri varijante , jako je dobra i bela sa crvenim motivom , ne zna se koja je bolja ...pitam ženicu , jel prodaju to koliko , kaze da...najviše kupuju kamiondžije za obeležavanje prikolica ...ima je dosta na kartonskom krugu , nije baš jeftino 1300 din , bio bi srećniji da je ima manje i da je jeftinija , ali , to je što je i toliko je koliko je , pa, oćeš - nećeš...ali , pošto bezbednost nema cenu , nije skupo ...ideja je da se nalepi na Jugoslava sa zadnje strane , a verovatno i na skuter ...

#13 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 03 January 2019 - 09:29

Ja imam isto tu refleksnu foliju ali skroz belu...kao mačije oko fora..Sija u mraku samo tako, a ideja mi je da polepim na motor sa strane i otpozadi na kofer!!!
Uočljivost na putu je nešto najbitnije!!!

#14 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 03 January 2019 - 09:56

Vlado namoj pozadi na kofer belu zezaćete organi. Pozadi samo crveno...

#15 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 03 January 2019 - 10:15

uglavnom sve reflektujuće površine skreću fokus kameri radara, reg tablica im je prioritetna, te su odradili nekako da uvek nju fokusira

#16 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 03 January 2019 - 16:25

Znači ometa radar? Eto još jedne koristi od nje ...Mada dvotočkaše ne vataju , nemaju prednju tablu , pa nemaju uslikano- dokaz, pitali mi i potvrdili nam ...

#17 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 02 May 2019 - 17:57

Danas vozim Crnoga po gradu , dao sebi malo oduška , jedno 15-20 minuta ...zavrćem gas ide kao popiz...vidim u retrovizoru skuter ...stanem na semaforu , on pored mene ...zagleda me ...Aprilija , marsovac ...ona duduleja pozadi ugašena , ali gleda me baš dobro ...valjda je nekako video i stiker sa te strane , kad se otvorilo zeleno , gas i ode ispred mene ...a ja kao svaki primeran vozač - polako da se što manje dere i tako kreće na skoro 6000 ...u toku tih 20 min . koliko sam vozio po gradu dva puta sam ga video ...zaustavio jedna kola , a kasnije i dvojicu na skuteru ...

Da je i mene zaustavio mogao je dobiti vozačku i saobraćajnu , ne pravim prekršaj , dobro gledam u retrovizor pre svakog skretanja , sve radi ispravan sam skroz ...

Dakle , oprez u saobraćaju , marsovaca ima , a isto sam primetio patrole policije što u službenim kolima sa oznakom , što u civilnim ...puno radarisanja , ali to nas ne tangira , ali ne treba provocirati ...primetio sam tokom godina da ako ima u saobraćaju s proleća povećan broj poginulih i povređenih motorista , onda dobiju naređenje na pojačanu kontrolu ......

Znači , budimo ispravni , oprez u vožnji , uživajmo u tome za šta smo lepo platili ovoj državi , četvore oči otvorimo , život je samo jedan ... :)

#18 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 02 May 2019 - 20:30

Da da ima ih po gradu, a i treba...nekako u zadnje vreme bude mi drago kada pišu kaznu ovima što staju na sred Bulevara i upale sva4 dok kupuju u Mercatoru...e vala i treba da te kazni kad te mrzi da prošetaš 3 min!!
Takođe, šmekaju telefondžije za volanom i samo ajmooo u stranu, cap 5 somića..pa ti pričaj i dalje...

Mene na Suzukiju uopšte ne diraju niti su me i jednom zaustavili...iskreno nemaju niti jedan jedini razlog...od opreme je uvek tu kaciga-jakna-rukavice-moto cipele....žmigavce redovno palim itd itd...jedino što obilazim čitavu kolonu na semaforu i stajem ispred svih da sam već na žuto cepnuo gas...realno za to može da me zaebava...

#19 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,727 posts

Posted 03 May 2019 - 07:27

Znači nema gasiranja kada je Marsovac prisutan ... Ja mislim da lovi bele tablice i APN-e to im je sad hot..

#20 ALIEN SM

    Stari član

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,308 posts
  • MestoSR. MITROVICA
  • VozimLongjia ( MOTOMANIA) Alien

Posted 03 May 2019 - 15:57

Znači , to je sad već na delu ? Ilegalna vožnja na belim ???

To za telefon i treba , vidim nekad bori se sa volanom da smota jednom rukom , a priča li priča ...posle kad isklizne volan - izvini , a puno groblje takvih izvinjenja ...ne valja ti Pita to preticanje kolone, to je prekršaj , ne daj im povoda...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users