Jump to content


2 stroke wizard 4 pro /software/



219 replies to this topic

#1 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 19:23

Nakon sto sam sredio skuter (ima slika u predstavljanju) i nakon mjeseci i mjeseci citanja ovog i drugih foruma, odlucio sam se na malu investiciju od 19 dolara i kupio sam ovaj program: 2 stroke tuning wizard pro, koji sluzi za izracun rezonantnog auspuha.
Medjutim, fale mi neki podaci da bi uspjesno posao priveo kraju.
Skuter je Piaggio Liberty 50 ccm. Sve sto od podataka znam je promjer i hod klipa, promjer ispusnog kanala na cilindru, i duljina ispusnog kanala od vanjskog do unutarnjeg ruba cilindra. Medjutim, fale mi slijedeci podaci (ja sam ih unio bezveze cisto da nije prazna kucica):

Posted Image

Pa ako netko slucajno zna koji su ovdje stupnjevi u pitanju, molio bih ga da mi to kaze.
Auspuh mi nije problem napraviti, jer sam vrsni bravar, tako da znanja i materijala ima, samo da mi je doci do tocnih mjera :seronja: .

Hvala unaprijed svima na odgovorima !

#2 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 17 October 2012 - 19:43

to je piaggio vazdušara cilindar...sačekaj da vidimo dal je neko pravio portmapu ovog cilindra i merio uglove..

#3 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 17 October 2012 - 19:44

Hm ..nije to tesko izmeriti samo kad je cilindar na bloku,bez glave...sekundarni preliv je 100% u istoj visini kao i primarni tako da je
i on na 116* .Vec za boost port ne mogu nista da kazem tacno ali on je "obicno" u istoj visini kao i prelivi ili koji stepen nize...jbg treba naci neku port mapu na net-u ili skidaj glavu i meri...

edit-popularan ovaj program kod vas u pm :seronja: vec imamo jednog clana iz HR koji ga ima...

#4 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 20:02

View Postcvele, on 17 October 2012 - 19:44, said:

Hm ..nije to tesko izmeriti samo kad je cilindar na bloku,bez glave...sekundarni preliv je 100% u istoj visini kao i primarni tako da je
i on na 116* .Vec za boost port ne mogu nista da kazem tacno ali on je "obicno" u istoj visini kao i prelivi ili koji stepen nize...jbg treba naci neku port mapu na net-u ili skidaj glavu i meri...

edit-popularan ovaj program kod vas u pm :seronja: vec imamo jednog clana iz HR koji ga ima...

Ma i port mapa bi se nasla, ali ne shvacam sta imam od toga? tamo vidim samo milimetre ispusnog i prelivnih otvora? Ne kuzim

Da, ako skuzim kako ovo funkcionira bacam se na izradu auspuha, hahaha , a batalicu ograde i kapije :čiča: . Uzmi da me materijal za kompletan auspuh (bez prigusivaca) dodje oko 15-20 €. Nek ga prodam za 100, eto parustine, hehe. Ma zezam se , napravio bih sebi i eventualno kojem frendu i to je to.

#5 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 17 October 2012 - 20:06

Ma neces mnogo pogresiti ako i boost racunas na 116*...on i tako nije bitan kao izduv ...ajd kad ga skapiras da vidimo rezultate...

#6 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 17 October 2012 - 22:06

View Postmrgood, on 17 October 2012 - 20:02, said:

Ma i port mapa bi se nasla, ali ne shvacam sta imam od toga? tamo vidim samo milimetre ispusnog i prelivnih otvora? Ne kuzim


Kad imas milimetre onda Mariovim kalkulatorom izracunas uglove kanala.. http://forum.pyrothe...-uglova-kanala/
Taj program mi je nekako prazan, gde je temperatura, kubikaza?

#7 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 22:09

Ispalo je nesto skroz cudno, auspuh ima donekle dobru duljinu (u usporedbi sa recimo leo vince zx), ali je jako uzak. Jednom prilikom sam mjerio sublerom promjere konusa na prijateljevom leovince zx i kod tog auspuha je promjer ovog ravnog dijela u sredini 100 mm, a meni ispada 50 mm. Malo mi je to cudno, ali evo slike pa vidite i sami:

Posted Image

Edited by mrgood, 17 October 2012 - 22:10.


#8 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 17 October 2012 - 22:13

Lepo izgleda na oko, lici na Next-R, ko i vecina auspuha koji se prave preko tih programa. Ako si video Next-R, on je isto uzak..
Ovi sto imaju vise manjih delova, kao ZX, su uglavnom siri.. Verovatno ima neka veza

#9 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 22:20

Primijetio sam da kada sve ostane isto, a promijenim ciljanu snagu (sa 6 na 10 ks) duljina i promjer auspuha se povecaju. Kada stavim snagu od 10 ks, duljina mi izlazi 942 mm, a promjer ovog ravnog dijela ispada 73,9 mm. To mi je vec normalnije samo mi je duljina nekako prevelika, osim ako ova prva 2 dijela auspuha nisu ono zakrivljenje na pocetku tj. grana auspuha.

#10 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 17 October 2012 - 22:23

Nesto tu ne stima...ne moze da bude 5cm sredisnji deo pa da ga j*** ......a vidi kod tvog zemljaka Laleta ...64.9 na 70cc u istom programu...

http://forum.pyrothe...dpost__p__25144

#11 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 22:24

View PostBoza, on 17 October 2012 - 22:06, said:

Kad imas milimetre onda Mariovim kalkulatorom izracunas uglove kanala.. http://forum.pyrothe...-uglova-kanala/
Taj program mi je nekako prazan, gde je temperatura, kubikaza?

Ja sam vec skinuo taj kalkulator, ali on meni ne radi u potpunosti. Naime, sa njim mogu racunati samo stupanj kompresije i squish, a nigdje u tom fajlu kad ga otvorim ne vidim uglove kanala? Ne znam gdje je greska...

#12 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 17 October 2012 - 22:34

Next r ...
http://Posted Image

otvori konverziju uglova u Mariovom kalkulatoru...
Posted Image

#13 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 17 October 2012 - 22:40

Ja sam probao kalkulator koji je Cvele objavio. U njemu mozes da podesavas duzinu grane ,ugao konusa ,duzinu konusa pa i precnik difuzora auspuha .Probaj njega pa vidi.

#14 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 22:40

E jesam ćorav, brate mili !
Sutra cim dodjem u radionu uzimam subler i picim doma da premjerim standardni piaggiov cilindar. Naime , imam jedan skinuti (zaribani) pa cu se malo igrati, i bas me zanima sta ce ispast.

#15 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 17 October 2012 - 22:44

pozz, evo rekli su ti ljudi, dakle moraš samo imati C parametar a to je izlaznost klipa do gornje ivice cilindra kada je u GMT gornjoj mrtvoj tački, posle toga je bitno za znaš dužinu klipnjače, na piaggio je ista kao kod minarelli -ja i iznosi 80mm

ostalo meriš šublerom, daljine kanala od gornjag ruba cilindra...

primarni prelivni ti je onaj veči prelivni
sekundarni prelivni ti je onaj manji prelivni
boost ti je onaj sa gornje strane, negde su u paru negde je sam, sve jedno
izduvni znaš

#16 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 17 October 2012 - 22:50

Ja sam za motoforce sport 70 dobio ovako nesto.

Posted Image

#17 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 17 October 2012 - 22:52

Evo ti link za kalkulator pa probaj bas da vidis razliku...skinut je davno sa Roost-ovog sajta i ko sto ti Nesa rece
dosta je [ bar mi se cini ] jednostavniji za rad...


http://www.4shared.c...alculator2.html

#18 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 22:53

Uspio sam naci portmapu za Piaggio 50 ccm AC, evo je na ovom linku: http://www.rprhostin...gio-40mm-AC.jpg

Prema unesenim podacima (uzeo sam da je C=0) izlazi slijedece (po meni izgleda sasvim u redu):

Posted Image

#19 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 17 October 2012 - 22:54

Ovde mi boost nije jasan.

#20 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 17 October 2012 - 22:58

View PostNesa BG, on 17 October 2012 - 22:54, said:

Ovde mi boost nije jasan.

To je kut usisnog kanala, a to nisam vidio u mariovom kalkulatoru, mislim da ga nema. Ali probat cu to mijenjati da vidim sta se dogadja.

Edit: Sa boostom izmijenjenim sa 146 stupnjeva na 170 razlike u mjerama su u granicama od 1 mm, tako da to ocito ima sasvim minimalan utjecaj.

Edited by mrgood, 17 October 2012 - 23:00.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users