Jump to content


Kymco Super 9 AC



223 replies to this topic

#1 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 18 March 2013 - 02:09

Najzad i ja da ugrabim malo vremena da predstavim moj skuter. Vozim Kymca Super 9 AC. Kupio sam ga polovnog od jedne zene 2011 godine sa 4000 predjenih km. Skuter je stvarno bio utegnut skroz i bio sam prezadovoljan kad sam sa Piaggia Free presao na "devetku" :) Odma smo ga preveli na caletovo ime posto sam maloletan pa ne moze na moje i registrovali ga na nove zute table. Ja sam motorom prezadovoljan,super se vozi,masivan je,lepo lezi na asfaltu,ko ga je vozio pretpostavljam da zna o cemu pricam. Ne volim serijske skutere pa je jos prvo vece kad sam ga doterao pao pod kljuc i srafciger..skinuo sam mu zadnji blatobran,rep i postavio tablicu ispod repa. Posted Image
Posted Image
Ovako je to izgledalo.
Vremenom sam razmisljao o tuningu ali posto moji roditelji ne zele da mi daju novac za to odlucio sam se za styling. Ofarbao sam plastike ispod nogu,polepio malo nalepnice brendova i to je bilo to za pocetak.
Posted Image
Onda je dosao moj rodjendan i naravno novac koji sam dobijao umesto poklona sam ulozio u motor :P Odlucio sam se za tuning,ali posto sam imao malo novca pao je samo trek i sportski str8 filter.
Posted Image
Stigao paket ^_^
Posle kratkog vremena sam doziveo jedan ozbiljniji pad prilikom koga sam naravno izderao tek kupljenog treka i plastike :sad: Od onda je proslo godinu dana,a moj motor jos nije ofarban i vozim ga tako izderang..u planu je farbanje pa bih molio ostale clanove da mi slobodno daju neki predlog posto ja nemam ideju u koju boju bih mogao da ga farbam. U planu su street korman,diode u far,mozda neka neonkica ispod donjih plastika i podizanje repa :) Ako imate nekih pitanja ili neka svoja misljenja recite ;)
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Ovako je izgledao posle pada.
Sredjen je samo auspuh. top sam mu presvukao karbon folijom i uradio diskretnu nalepnicu tecnigas.
Posted Image
Nadam se da sam dobro udario predstavljanje mog skutera,ako nisam,kazite gde gresim..pozdrav svima :)

#2 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 18 March 2013 - 02:27

poznata nam je ta ogorčenost, kad jednom padneš, onda misliš, ako ga sad ofarbam - garant padam opet, pa se tu drži motor jedno vreme takav izgreban,.. bar je tako kod mene

što se mašine tiče, reci kako si rešio rolnice, sa kojom težinom voziš trek-a, koja je bolcna ispod variomata, da li si menjao onu sa blokadom na ravnu koja ima pun hod...

koja je dizna u karbuatoru, i kako si podesio odnos goriva, za taj str8 filter...

kako si zadovoljan ubrzanjem i koliko pokazuje taj sat pri punom gasu,... kako reaguje mašina na otklone ručice gasa...

ne znam da li pregledao teme, ako nisi reci, imamo dosta oko kymco devetke i sf10 agregata

#3 zoksi

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • MestoNis

Posted 18 March 2013 - 02:37

A sto ga ne ofarbas opet u iste boje.Bas je gotivan u toj partizanovoj kombinaciji + felne u belo i naravno spuh u crno.

#4 Weseli-90

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 470 posts

Posted 18 March 2013 - 13:03

Meni je super ta boja fabricki, bas mu stoji...ako se ne odlucis na fabranje promenimu mu nalepnice, to ce dosta sakriti ogrebotine..

#5 Beogradski Fantom

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,606 posts
  • MestoBeograd, Kotez
  • VozimMalaguti Madison

Posted 18 March 2013 - 13:15

Sto je tabla od LC-a?

#6 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 18 March 2013 - 14:39

Sto se masine tice,nista nisam dirao..rolnice su 8,5g..za diznu znam isto da je ostala ista,88,samo je majstor ustelovao odnos goriva i vazduha da lepo radi i da se ne gusi...Da li bih mozda trebao da stavim vecu diznu? citao sam neke teme pa vidim da filter trazi 90-92 diznu..ja sam prezadovoljan kako vuce,imam malu rupu u ubrzanju izmedju 50 i 60 i posle opet povuce lepo..treba uzeti u obzir da ja imam 65kg a neki vozaci koji su pisali po forumu i preko 100 pa je i u tome razlika..bas je startan i lepo povlaci i fino reaguje na gas,cim zavrnem gas odma povlaci,nije lenj...ja sam zadovoljan ^_^

Razmisljao sam i o tome da ostavim istu boju..i meni se svidja,al reko ako neko nabaci dobru ideju,mozda se i predomislim :sad:

Ne znam sto je maska LC-a..ja sam ga ovako kupio.

Imam mali problem bas sto se gasa tice...kad sam ga kupo rucica je isla jako lako,mogao sam bukvalno prstom da dajem gas,pa mi je vremenom pukla sajla i ja sam to menjao i sad ide malo teze...sta bih trebao da uradim da mi rucica opet ide onako lako? ;)

#7 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 18 March 2013 - 15:48

ti najverovatnije imaš još uvek bolcnu sa blokadom na variomatu... inače se ne bi izvukao sa tim teškim rolnicama

u svakom slučaju za trek je neka optimalna težina 6,5g sad manje više zavisi koliko se kaiš potrošio, ako je već dosta stanjen onda malo teže, ako je nov onda malo lakše... rupu imaš jer motor ne može da savlada opterećenje koje 8,5g rolnice stvaraju naglim menjanjem prenosnog odnosa.. i jednostavno ispadne iz rezonance.. a kod ovih sportskih auspuha je to presudno jer je snaga baš u višljem spektru obrtaja... tj kada krene proces rezonancije, vakuma i povratnog pritiska...

što se karburatora tiče, ako je uspeo da ga našteluje sa 88, i imaš boju svećice crvenu, odnosno boje cigle, onda je ok... ne treba ti veća dizna... ako nije tako, možeš to proveriti, onda treba razmisliti u kom pravcu ići... odrvni svećicu pa poslikaj elektrodu...

#8 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 18 March 2013 - 17:17

Znaci ipak bih trebao da stavim lakse rolnice..gledacu da do veceras slikam svecicu pa cu okaciti slike...

A za gas jel ima neko resenje? :sad:

#9 Mikac93

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,554 posts
  • MestoSombor
  • VozimSprint Exactly

Posted 18 March 2013 - 19:22

Uuuu,lep primerak,svodja mi se ta crna mat boja,lepo stoji,ponovo ista kombinacija,ali da kadica bude kao na 2. slici i neke bele ili drecavo narandzaste felne,i to je to

#10 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 18 March 2013 - 20:50

pa ima .. ta sajla se račva na dva dela, jer vuče i onu malu koja ide na pumpu za ulje...

trebalo bi to sve prekontrolisati, možda je sve ok a sajla ti se samo uvrnula, a možda imaš negde neku prepreku kod te račve za dve sajle....

#11 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 18 March 2013 - 23:22

Posted Image
Evo jedne slike na krajnjoj brzini. Ne znam koliko sat laze,nisam merio GPS-om.


Posted Image
Posted Image
Ovo je NGK koja je zamenjena prilikom servisa...bas i nije boja cigle..


Posted Image
Posted Image
I ovo je bosnina na kojoj trenutno vozim jer nisam nasao NGK ovde kod nas..Ima malo boju cigle,ali pored te boje je i dosta masna..to bas i nije dobro? :sad:


Pogledacu sajlu gasa..hvala na savetima ^_^

#12 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 18 March 2013 - 23:22

I jedno pitanje jos,da smanjujem malo slike u buduce ili je dobro ovako? :sad:

#13 tuningfanatic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 583 posts
  • MestoSenta/Novi Sad

Posted 18 March 2013 - 23:49

Ok je velicina, ali nemoj na braon-zutoj pozadini slikati. Podesi na makro mod (cvetic) i upali blic ako imas. Nisu lose bosnine svecice, ali mislim da ti je pogresna toplotna vrednost svecice. Pretpostavljam da ti treba NGK B7HS sto je ekvivalent bosni F80. Ne vidi se bas najbolje boja svecice, ali nije previse svetla.
Posted Image

Edited by tuningfanatic, 18 March 2013 - 23:53.


#14 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 19 March 2013 - 00:29

Bolje slike stvarno nisam mogao da uradim,imao sam dosta obaveza preko dana pa nisam stigao na dnevnoj svetlosti da slikam,bile bi mnogo bolje slike.
Da probam prvo da stavim svecicu sa odgovarajucom toplotnom vrednoscu pa tek onda da vidim sta dalje treba raditi? :)

#15 tuningfanatic

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 583 posts
  • MestoSenta/Novi Sad

Posted 19 March 2013 - 00:42

Proveri ono za toplotnu vrednost svecice ili sacekaj nekog ko ima Kymco da ti kaze koja ide fabricki. I rolnice stavi koje ti je Mario rekao jer te trenutno samo mala tezina izvlaci.

#16 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 19 March 2013 - 01:05

Леп ти је скут. Поготово на оној другој слици (која је одлично испала), а онако са белим пластикама ми је некако неодређен.
Свећица на 3. и 4. слици је добра.
Него реци, јеси ли сликао после 1км пуног гаса (па кочење, и одмах гашење) или не?

#17 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 19 March 2013 - 01:38

Hvala..mogu ubaciti jos slika da ga vidite iz vise uglova ako vas zanima? :) @Boza: Ne razumem bas najbolje vase pitanje..

#18 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 19 March 2013 - 01:57

Занима ме како, тј. када си сликао свећицу.
Да би видели да је карбуратор добро наштелован треба возити око 1км на пуном отклону гаса (али и 3/4, 1/2, 1/4), угасити мотор на кључ и брзо стати. Потом скинути свећицу и сликати је. Тако се добија реалан приказ онога што се дешава у мотору.

П.С. Не мораш да ми персираш, верујем да смо приближно годиште.

#19 Marko Ledeni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • MestoNovi Bečej
  • VozimKymco Super 9 AC

Posted 19 March 2013 - 02:04

Nisam znao da je tako najbolje...ja sam slikao danas a nisam ga vozio uopste..ali mogu uraditi sliku samo da se prolepsa vreme...ovde kod mene su i pingvini pocrkali od hladnoce... Ja sam 95. godiste :)

#20 Boza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,532 posts
  • MestoSopot
  • VozimKeeway Fact

Posted 19 March 2013 - 02:17

Научићеш. Имаш овде http://forum.pyrothe...?/forum/35-faq/ доста за читање.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users