Jump to content


Gilera runner 50cc 2003 god projekt



624 replies to this topic

#1 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 22:22

Ne znam odakle da pocnem ;),novi sam na forumu i htio bih s vama podijeliti svoj projekt koji radim vec na njemu 2mj,inace sam iz Splita (Dalmacija).
Vozim GIleru Runner 50cc 2003god i sredjivam za ljeto,za svoj gust(uzivanje),nadam se da ce vam se svidjeti i da cu dobiti od vas puno korisnih savjeta,dijelovi mi jos pristizu iz njemacke ali imam dosta dijelova pa cu vam staviti da vidite sto mislim sve raditi na njemu.Svaki komentar je dobrodosao,Zoky

Attached Files



#2 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 22:27

Ovo sam kupio od prijatelja 800eura,savucana je ima 30 000km na njoj,i ja i prijatelj smo je rastavili u 2 sata cijelu evo slike
;)


Planiram staviti Midrace grupu:dijelove koje imam zasada budem stavio ovdje,a ostali mi dolaze kroz nekoliko dana!

Attached Files



#3 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 22 April 2013 - 22:28

Samo napred ;) slobodno postavi sto vise slika da bi projekat bio "pravi" :)

#4 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 22:39

Hvala ;) na njemu minjam skoro sve pa cak i vijke,inace bojam ga kao na ovoj slici mog avatara matt crna sa neon zutim felgama s tim da je deklo u crno ide,i vijci su svi crni evo sada stavljam slike dijelova koje imam do sada....


Malossi rs24 i auspuh stage6 r1200

Attached Files



#5 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 22:59

Na slikama su : glavna nogara,za suvozaca strafne(Kiesler marka) rucke BCD,za tablicu kod dekla,delta clutch kuplung,vijci crni za deklo,vijci za plastike,podloske za plastike,stage6 sat za okretaje,crne rucke za kocnice,federi za kuplung malossi,od stage6 kurbla crna,ja mislim da sam napisao sve sto je na slikama,sutra mi treba stici kit od stage6 mk2 i sportski filter doublelayer stage6 crni...pozdrav

Attached Files



#6 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,567 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 22 April 2013 - 23:00

uhuhuh, bice ovo fin setup skroz, pratim radove! A boja je predobra koju si odabrao...

#7 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 23:02

Zaboravio sam staviti ostatak dijelova ;) evo ih ...

Attached Files



#8 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 23:04

Hvala trudim se,tesko je naci boju za felge bas cu naruciti iz njemacke ovi tjedan 1litra kosta 80 eura,a projekt ce biti gotov cijeli za 3 tjedna,mislio sam se izmedju crno narancasti ili ova boja i ova mi je puno bolja boja

#9 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,767 posts

Posted 22 April 2013 - 23:10

fino deluje, jer to već pofarban skuter i felne ili je samo slika u photoshop-u simulirana da se vidi kako je.. .mislim na sliku sa avatara

#10 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 23:15

Takav je skuter,boja je orginalna od piaggio opacco 121 matt a felge su neon zute sifra ral1026 i napravit cu identican kao ovaj sa slike,zaboravio sam slikati imam i od bcd undertail ispod sica,samo to mi je kod pitura,i zaboravio sam napisati uzeo sam crne zmigavce od str8,i stavljam zadnji rep od starije gilere ne ovaj standarni nego rucka od 2001 god ljepse je za vidjeti.

#11 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 23:30

Evo da vam napisem sto sam mislio za Midrace grupu pa mi vi dajte svoja misljenja:

Termo grupa Kit: Stage6 racing mk2
Auspuh:stage6 r1200
Karburator:19mm ili 21mm ???? ne znam sto da uzmem,molim pomoc..
Kuplung:Delta Clutch 107 Malossi
Radilica:ostaje standardna samo cu promijeniti lezajeve i pokusati na ljeto uzeti stage6 hpc radilicu,,
Wing bell(zvono): Malossi zvono
Variomat:Polini Speed Control ili Malossi Multivar 2000 jos ne znam koji bih uzeo.....
Remen Kevlar: Malossi
Sportski filter: Stage6 double layer veliki crni

Ja mislim da je to zasada sto vi mislite kako bih mogao iskombinirati sa stage6mk2 kit i auspuhom r1200 hvala na pomoci unaprijed Zoran

#12 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 22 April 2013 - 23:36

Hm...karb nek bude 21 ali ser. radilica mi se tu nikako ne uklapa...to je setup koji je vrlo blizu ovom...procitaj malo topic...isti kit je u pitanju...
http://forum.pyrothe...er-with-tp-tpr/

#13 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 22 April 2013 - 23:43

Hvala ti na ovom postu,bas sam procitao,ja idem u split za 3tj i to cu sve dolje sastaviti imam prijatelja koji je sastavljao dosta runner i masina,stvarno je momak mestar sto mi kazemo,ima znanje i bit cu dolje 7 dana i mislio sam ostaviti tu serijsku radilicu i opet dolazim ne ljeto 3tj i tada bih stavio od malossi ili stage6 radilicu,a dolje cu proci nekih 300km mozda u 4 dana da razradim kit,ne vjerujem da bi stvaralo probleme kad bih promijenio lezajeve necu ga gazit,normalno bih vozio da razradim,i onda na ljeto staviti radilicu i jos neke sitnice,tipa disk itd..

#14 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 23 April 2013 - 09:53

ne možeš to voziti lagano...Stage6 racing kit je opasno jak, to je jaka midrace klasa...polupaće serijsku radilicu očas posla...ja to ne bih sklapao sa serijskom radilicom!!
Karburator bar 21mm na ovaj setup..
Za ostalo, valjalo bi neki bolji usis da staviš a što se tiče variomata ja uvek preporučujem Malossi iako ni Polini ne zaostaje...

produženje prenosa??

#15 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 23 April 2013 - 13:31

Pozdrav,danas mi je dosao Stage6 racing mk2 kit i sportski filter,popodne budem stavio slike ovde.Mislio sam prvih 300km razradit skuter,pa sam zato napisao da bih vozio do nekih 60km/h,ali navjerovatnije cu narcuciti od malossi radilicu,karburator cu uzeti 21mm.
Da gledam samo Dellorrto ili?i jel imaju dvije varijante karburatora u vezi coka??
Koji variomat mogu uzeti Polini speed control,ili moram uzeti Variomat overrange za midrace,ili moze sport variomat.

Produzenje prijenosa to mislis na getribu primarnu...zar ne ?Gledao sam od malossi samo ne znam koje su razlike imaju 3 varijante i ne razumijem se u to....koja meni ide na ovaj setup?Zoran

#16 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 23 April 2013 - 13:51

Odakle i sa kod shopa narucujes da ti postavim predloge i linkove ??

Ili evo pa zapisi fab. kodove i narucuj..

http://www.scooter-c...RGASER_VERGASER
http://www.scooter-c...ASER_ERSATZPHBG

+ obavezna ostrija igla tipa w6,16,17 + set dizni 100-122
http://www.scooter-c..._VERGASER_DUESE

Variomat-odlicno se pokazao na Piaggio bloku ali ako imas para i volje ti uzmi skuplji iz MHR serije

http://www.scooter-c...RIEB_VARIOMATIK

I za kraj produzenje ...ne treba ti vise od 15-20%...kod tebe je prim. 13/46 i sek .13/48..evo ti kalkulator pa skini -

http://www.4shared.c...kalkulator.html

Ovaj bi bio taman samo proveri debljinu primara jer je Piaggio menjao dimenzije osovine posle '98..

http://www.easyparts...q.-Piaggio.html

Posted Image
picture share

#17 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 23 April 2013 - 14:54

scooter-attack,heavy-tuned.de sa ta dva sajta narucujem dijelove

#18 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 23 April 2013 - 15:17

View Postzoran_28, on 23 April 2013 - 14:54, said:

scooter-attack,heavy-tuned.de sa ta dva sajta narucujem dijelove
Dok sam trazio ti si me prestigo :) jbg ne moze da se nadje SVE na jednom mestu a i nisu precizni u opisu proizvoda pa je bolje uzimati tamo gde je sve lepo opisano -u ovom slucaju oko primara sam izgubio 15min da nadjem broj zubaca ...

#19 zoran_28

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 354 posts

Posted 23 April 2013 - 18:10

Hvala ti na linkovima bas sam pogledao sve sto si mi poslao,navjerovatnije cu uzeti te dijelove koje si mi prepourucio,ovaj karburator jel se zove dellorto black edition 21?cuo sam za njega da je odlican,a za getribu cu pogledat isto uzeti koja mi je potrebna,danas na poslu su mi dosli sportki filter i stage6 racing mk2 kit evo slikao sam pa da vidite :)

Attached Files



#20 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 23 April 2013 - 23:07

eto, taj racing MKII još nemamo na forumu..Ajde poslikaj ga malo sa svih strana a i kanale da vidimo kakvi su, ako ti nije problem?





9 user(s) are reading this topic

0 members, 9 guests, 0 anonymous users