Jump to content


Pitanja - Elektronika i paljenje


124 replies to this topic

#1 MIljanSavic

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • MestoNis
  • VozimYamaha Aerox

Posted 23 June 2014 - 13:45

Ovako radi se o aeroxu i imam jedan cudan problem, naime zadnje stop svetlo nece da mi se upali, menjao sam prekidace i nije do njih. Posto je meni riknuo akumulator pre se desavalo kad dam kontakt i stisnem kocnicu da mi se ugasi onaj kompjuter za temperaturu i gorivo sto znaci da zadnje stop svetlo povuce struju, e sad se to ne desava znaci stiskam onaj prekidac ali se nista ne desava sto znaci da ne mogu ni da palim skuter na alnaser. Ko se razume u elektroniku neka mi da neki savet kako da ispitam sistem, zice i ostalo ? Hvala :D

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

#2 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 23 June 2014 - 16:21

A šta je sa akumulatorom, jel ispravan i napunjen?

#3 mrgood

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,189 posts
  • MestoBribir
  • VozimPeugeot Elyseo 2T

Posted 23 June 2014 - 16:22

Ma sad sam mu odgovarao na MS forumu, ne moze radit sa poluispravnim akumulatorom i cudit se kako ne radi. Neka spoji aku od auta i kladim se da ce sve radit.

#4 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 23 June 2014 - 16:26

View Postmrgood, on 23 June 2014 - 16:22, said:

Ma sad sam mu odgovarao na MS forumu, ne moze radit sa poluispravnim akumulatorom i cudit se kako ne radi. Neka spoji aku od auta i kladim se da ce sve radit.
Tačno tako, potpis!

#5 MIljanSavic

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • MestoNis
  • VozimYamaha Aerox

Posted 23 June 2014 - 17:05

Ma nece da radi kao da je prekinuta neka zica, posto ja kad upalim skuter na kurblu, svetlo je opet ugaseno

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

#6 weljko

    Član

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 posts

Posted 23 June 2014 - 18:51

View PostMIljanSavic, on 23 June 2014 - 17:05, said:

Ma nece da radi kao da je prekinuta neka zica, posto ja kad upalim skuter na kurblu, svetlo je opet ugaseno

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
proveri da li ti puni akomulator kako treba. :)

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

#7 MIljanSavic

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • MestoNis
  • VozimYamaha Aerox

Posted 23 June 2014 - 19:01

Ma kolko tolko dobar je, nego povezao sam direktno 12v struju sa + akumulatora na zeleno žutu zicu sto posle ide na konektor za stop svetlo pozadi, tad je sve bilo ok stop se uplali, strujno kolo se zatvorilo i cak sam ga upalio na alnaser, posle toga skinem ja direktno napajanje i izmerim voltazu na zeleno žutoj zici ono pokazuje samo 0,33v e sad zasto je toliko mala voltaza pitanje je ,???

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

#8 Nesa BG

    sensei

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 4,745 posts
  • MestoN.Bgd
  • VozimSprint exactly

Posted 23 June 2014 - 20:55

Raskupusaj stopaljku i plastike oko nje pa proveri da ti nije negde zica prekinuta ili je u kratkom spoju.

#9 MIljanSavic

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • MestoNis
  • VozimYamaha Aerox

Posted 23 June 2014 - 23:06

ma nije kad dovedem direktno od akumulatora +12v na konektor i onda ubodem u svetlo, kolo se zatvori, upali se stopka, cak se i pokrene alnaser, e sad kad skinem taj direktni napon meni voltaza na toj zici padne na 0,33/0,34v e sad nisam siguran dal moze nesto negde da prespoji...?

#10 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 23 June 2014 - 23:35

Pa onda ti je prekid negde napred, dali je zica sa kontakt brave koja vodi + ka prekidacima za stop citava, jer sa njih ide i komanda ka tasteru za anlasovanje i ka sijalici u stopaku, ja bih tu trazio gresku. Dali ima negde neki osigurac, proveri, mozda je crko pa nema napona iza njega. Meri pod kontaktom dali dolazi + na prekidace na rucicama od kocnica i iza kad se pritisne.

Edited by goggyso, 23 June 2014 - 23:37.


#11 MIljanSavic

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • MestoNis
  • VozimYamaha Aerox

Posted 24 June 2014 - 00:42

evo sad sam rasklopio ceo prednji kraj, skinuo sam hladnjak, izvrsio sam neka merenja i pravo da ti kazem pojma nemam sta moze da bude, idem da odspavam malo pa sutra ujutru na tenane da pogledam, sad mi mozak ne radi ...

#12 ripanjac69

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 8 posts

Posted 30 August 2014 - 23:18

Pozdrav drugari,nedavno sam kupio sprint basic 4t motoric solidan lepo je vukao malo se gusio resio sam taj problem vukao fals vazduh. Nisam ga palio 7 dana i danas nece da sastavi nema varnice na svecici.Molio bih Vas za savet kako da proverim cdi i bobinu?Bunime to kad dam kontakt da li treba imati na dovodu bobine napon ?Kontrolisao sam ispitnom lampom nema nista izludecu ceo dan pokusavam da ustanovim kvar unapred zahvalan !

Edited by ripanjac69, 30 August 2014 - 23:24.


#13 ripanjac69

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 8 posts

Posted 30 August 2014 - 23:29

Kako proveriti bobinu i cdi ili je neki drugi razlog ?

#14 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 31 August 2014 - 00:10

Jesi proverio prvo svecicu,pa lulicu ?
Nema potrebe da otvaras 3 teme...

#15 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,731 posts

Posted 31 August 2014 - 09:07

kod sprint basic-a je dc cdi i za njega mora biti akumulator ispravan..

napona na bobini nema dok ne kreneš da verglaš, i to ispitnom lampom nije sigurno da može da se ispita, trebalo bi imati instrument..

u svakom slučaju vidi kako ti je Cvele rekao da izmenjaš prvo svećicu, ali iskustva su da ti dc cdi-ji umeju da crknu sami od sebe... a cena im je baš primamljiva 3500-5000 din

još jedno proveri pre cdi-ja a to je onaj prekidač za gašenje na bočnoj nogari.. njega bi ako je ikako moguće trebalo eliminisati i žice prespojiti jer on ume od blata i vode da zakaže, a to je čist prekid prema bobini...

#16 ripanjac69

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 8 posts

Posted 31 August 2014 - 15:11

Svecicu sam stavio novu,skinuo kapu i probao da kurblam ni tad nema varnicu.Bocni prekidac nema eliminisan je ranije napon kad kurblam ima kad dam kontakt ima napon i na cdi-u stalni.Da li treba kad kurblam da cdi posalje napon na bobinu to sam video da ni jedan kabal ne prosledjuje napon nisam pametan sta vise.Ne znam da li i na koji princip radi cdi bobina da napomenem alnaser ne radi tako da je palio kurblom stalno.

#17 ripanjac69

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 8 posts

Posted 31 August 2014 - 17:11

Svecicu sam stavio novu,skinuo kapu i probao da kurblam ni tad nema varnicu.Bocni prekidac nema eliminisan je ranije napon kad kurblam ima kad dam kontakt ima napon i na cdi-u stalni.Da li treba kad kurblam da cdi posalje napon na bobinu to sam video da ni jedan kabal ne prosledjuje napon nisam pametan sta vise.Ne znam da li i na koji princip radi cdi bobina da napomenem alnaser ne radi tako da je palio kurblom stalno.
Cdi je sa 6 pinova od toga je jedan eliminisan !

#18 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,731 posts

Posted 31 August 2014 - 18:38

Koji je eliminisan ? Daj sliku ako mozes

Sinclair research 1981 ©

#19 ripanjac69

    Mlađi član

  • Members
  • PipPip
  • 8 posts

Posted 31 August 2014 - 20:36

kako da ubacim sliku nov sam u ovome,gledajuciona dva pina izdvojena vodoravno desni nema

Edited by ripanjac69, 31 August 2014 - 20:38.


#20 cvele

    Osnivač foruma

  • Founder
  • PipPipPipPip
  • 4,962 posts
  • Mestonis
  • Vozimkeewe hurrican

Posted 31 August 2014 - 20:39

http://forum.pyrothe...slika-na-forum/
http://forum.pyrothe...je-fotografija/





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users