Jump to content


Predstavite svoju kacigu!


49 replies to this topic

#1 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 29 September 2015 - 22:24

Posto sam video da nemamo ovu temu, evo prilike da predstavimo nase kacige, razmenimo iskustva o njima itd.. meni je stigao novi clan pa sam resio da se pohvalim..

Najskorija u ergeli :Streetfighter

posto sam skoro farbao jednu kacigu musteriji, sasvim slucajno mi iskoci na oglasima i posto mi se jako svidela, resio sam da je pazarim..


Posted ImagebPosted Image

a ostatak ekipe:

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Airbrush

Posted Image

i evo spisak:

HJC Mammoth cl-x5y Cross (zelena)
Marushin Samurai Kintaro (bela)
Madhead Cross(crna- airbrush)
Streetfighter (mat crna)

#2 VlatX

    Član

  • Moderators
  • 808 posts
  • MestoSkopje
  • VozimBaotian 28C

Posted 29 September 2015 - 22:41

Ja imam MT Imola sa crnim vizirom,odlicna kaciga

Posted Image

#3 Desha

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 17 posts
  • MestoSokobanja
  • VozimPeda GP50

Posted 24 April 2016 - 20:39

ljudi neznam dali ovde treba da pitam za vase misljenje ali me interesuje nesto...treba da kupim kacigu ali neznam koju,meni se svidjaju ove za cross otvorene...hoce li biti ruyno da nosim takvu kacigu a vozim skuter???hvala unapred

#4 VlatX

    Član

  • Moderators
  • 808 posts
  • MestoSkopje
  • VozimBaotian 28C

Posted 24 April 2016 - 20:57

Ma nosi ono sto tebe najvise prija,ja sam imao ranije kross kacigu i bas je fora bila B)

Posted Image

Edited by VlatX, 24 April 2016 - 20:58.


#5 Sikii

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 536 posts
  • MestoBeograd,Vozdovac
  • VozimGilera Nexus 500

Posted 24 April 2016 - 21:37

View PostDesha, on 24 April 2016 - 20:39, said:

ljudi neznam dali ovde treba da pitam za vase misljenje ali me interesuje nesto...treba da kupim kacigu ali neznam koju,meni se svidjaju ove za cross otvorene...hoce li biti ruyno da nosim takvu kacigu a vozim skuter???hvala unapred
Nece biti ruzno,ali ja ti iskreno preporucujem neku full face kacigu,jer to je jedna od bitnijih stvari koja te cuva od pada,pored rukavica jakne i ostalog
Tako da na tome ne bi trebalo da stedis
Pitanja oko kacige mozes postaviti ovde http://forum.pyrothe...rum/126-oprema/

Edited by Sikii, 24 April 2016 - 21:44.


#6 Desha

    Mlađi član

  • Start Members
  • PipPip
  • 17 posts
  • MestoSokobanja
  • VozimPeda GP50

Posted 24 April 2016 - 21:54

Hvala na savetu i pomoci oko postavljanja pitanja...;)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk



#7 Pakundza

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • MestoBorca
  • VozimBaotian Hero 125

Posted 20 June 2016 - 09:32

Samo da se pohvalim i zahvalim clanovima koji su omogucili popust u kompp-u .
Pa da predstavim svoju novu kacigu , u pitanju je Airoh speed fire one .
Attached Image: IMG_20160616_203619.jpg
Attached Image: IMG_20160616_203503.jpg
Attached Image: IMG_20160616_203547.jpg
Attached Image: IMG_20160616_203533.jpg
Cena joj je pristupacna , dosta je laksa od shiro kacige sto se dosta oseti nakon duze voznje i sto je najbitnije ne magli vizir :D

#8 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 20 June 2016 - 14:58

Cestitke na prinovi :)

Uvek je bitno sta se nosi na glavi, mislim na kvalitet a i dizajn je dopadljiv!

Sent from my GT-I9192



#9 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 22 June 2016 - 16:49

Dobro izgleda kaciga, a i vidljiva je na putu...
Cuvaj je sad i vizir brisi samo krpicom i vodom...nikako bilo kakvim sredstvima jer ce poceti da magli!

#10 GoranPerak

    Mlađi član

  • Normal Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • MestoBeograd - Bele Vode
  • VozimVespa Sprint 50

Posted 07 September 2016 - 18:36

Evo malo da ozivim temu,ovo je moja cenjena kaciga.
Kada sam trazio kacigu,u ovu sam se jednostavno zaljubio,cim sam je uzeo u ruku.
Prvo sto sam primetio kada sam je uzeo u ruke je,da je izuzetno lagana,a kada sam je jos i stavio na glavu,osetio sam i kao da je izrađena bas za mene.Jos kada prodavac rece da bi dao 10% popust...to je bilo to,odose čekovi kao da su rukom odneseni...

Attached Thumbnails

  • Attached Image: image.jpeg


#11 steva85

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 198 posts
  • Mestozemun
  • Vozimkymco super 9

Posted 07 September 2016 - 22:11

evo i moje kacige ...pase ko salivena,stariji model agv ti tech aal u to vreme imala je ozbiljnu cenu kad je bia aktuelna 2006....oko 500eAttached Image: download (1).jpgAttached Image: download.jpg

spolja kao nova jedino malo iznutra je pohabana..al kad se bude vremena ima i to da se sredi :D

#12 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 07 September 2016 - 22:28

Stevo, izvini, tema je predstavite svoju kacigu, ne kacigu i slike sa interneta.

Poenta teme i akcenat je na utiscima vlasnika o nekom modelu, da bi i drugi clanovi mogli da se opredele ili bar imaju neki pojam o tom modelu. Napisi par osnovnih stvari, svoje utiske itd, slike sa neta svi mogu da pronadju i vide i ne znace nam bas mnogo.

#13 steva85

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 198 posts
  • Mestozemun
  • Vozimkymco super 9

Posted 08 September 2016 - 08:28

View PostAcaPostar, on 07 September 2016 - 22:28, said:

Stevo, izvini, tema je predstavite svoju kacigu, ne kacigu i slike sa interneta.

Poenta teme i akcenat je na utiscima vlasnika o nekom modelu, da bi i drugi clanovi mogli da se opredele ili bar imaju neki pojam o tom modelu. Napisi par osnovnih stvari, svoje utiske itd, slike sa neta svi mogu da pronadju i vide i ne znace nam bas mnogo.

razumeo :) aj bice slike

#14 steva85

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 198 posts
  • Mestozemun
  • Vozimkymco super 9

Posted 08 September 2016 - 09:13

evo dopuna slika live :) mocna agv ti tech kaciga ..davne 2006 ,ponos agv fabrike imala i lepu cenu oko 600e...

stoji mi ko salivena,nehuci,nemagli,..jedino sto me nervira unutrasnjost kpjaje malo pohabano..al sredice se i to kad dodje zima :)

Attached Image: krcedin 2 071.JPG

#15 vlayco

    Stari član

  • Moderators
  • 2,649 posts

Posted 25 January 2017 - 14:45

Pred kraj sezone pazario sam polovnu kacigu marke Nolan n62...Kako sam do tada koristio neku kacigu made by Bruce Lee,ova polovna je premija,treba da zamenim vizir,jer je drugaru pukao kad mi je pokazivao kako se rastavlja kaciga radi pranja.Posted Image
Posted ImagePosted Image

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Edited by vlayco85, 25 January 2017 - 14:46.


#16 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 26 January 2017 - 10:11

Aj da predstavim i svoju. U pitanju je LS2 FF370 flip up kaciga. Prvo, zasto flip? Jednostavno meni najvise odgovara. Na otvoreni put ne idem, vozim iskljucivo po gradu i ne prelazim brzine vece od 130. Stoga mi je flip mehanizam za povremeno luftiranje nezamenjiv a buka koju flip kacige imaju na vecim brzinama zanemarljiva posto sam retko kad na brzini iznad 100.
Za LS2 nepravedno kazu da ne valja ali se meni cini da je to vise utisak koji ljudi steknu kada vide cenu kaciga pa na osnovu toga steknu misljenje, a samu kacigu nisu ni stavili na glavu. U prilog toj prici ide i cinjenica da ljudi u zadnje vreme hvale MT kacige a koliko vidim LS2 i MT su gotovo identicne. Modeli su slicni, cak za neke mogu da kazem da izgledaju identicno. Jedina razlika je sto MT ima kalup za usku glavu a LS2 oblu, takozvanu all round. Kad vec poredimo da pomenem i ovo. U trenutku kad sam kupovao kacigu lomio sam se izmedju Caberg Konde i ove. Izbor je pao na ovu iako je Konda bila hvaljena iz 2 razloga. Prvi je sto je konda pravljena za uzu glavu sto meni nikako ne odgovara. Drugi je sto je mehanizam za unutrasnje naocari napravljen kretenski sa slajderom na vrhu kacige (bez opruge) sto je neprakticno za dizanje i spustanje istih u voznji.
Da se vratim na LS2. Moje iskustvo je takvo da je LS2 vrlo dobro napravljena kaciga. Prilicno je modernog izgleda (jedino mi smetaju LS2 osnake sa svih strana ko pokretna reklama), udobna na glavi, ne bucnija i ne teza od ostalih kaciga u modular segmentu. Imaju integrisane naocare ciji mi se patent za otvaranje/zatvaranje svidja i odlican meanizam za dizanje flip face koji i posle 4 sezone radi perfektno. Jos jedna dobra strana je vizir koji je jos uvek neizgreban iako ga cistim MerGlass-om. Cuo sam da vise kaciga kao npr Nox i Scorpion imaju problem sa vizirom ako se pere bilo cime osim toplom vodom pa isti posle kratkog vremena matira. Ovde to nije slucaj. Jos jedna dobra strana je ta da se dobija prilicno kvalitetna kaciga za cenu nesto malo ispod 100 evra. Ne moze se naravno porediti sa mnogo zvucnijim imenima ka Nolan, Shark i ostali ali te kacige ionako premasuju cenu ove i to bar trostruko.
Da ne bude sve u superlativu, LS2 ima manu. Lufter kanali bi mogli biti veci i postava bi mogla biti kvalitetnija. Kod mene su kragna i podbradak bili presvuceni skajem. Kazem bili jer je taj skaj vec krajem prve sezone ispucao a pocetkom druge se potpuno raspao i morao sam da ga skinem. Takodje, unutrasnja postava se po ivicama listala, odnosno povrsinsko platno se odvajalo od unutrasnjeg sundjera. Te probleme sam resio tako sto sam sav skaj skinuo a postavu koncem prostepao po ivicama. Od tada evo tri godine nemam problema i kao sto sam naveo u drugoj temi postava se redovno pere.
Sve u svemu LS2 je jako dobra kaciga u tom cenovnom rangu.
Buduci da je imam vec 4 godine, polako razmisljam o novoj kacigi. U najuzi izbor su uleteli par komada, naravno sve su flip jer to ne zelim da menjam. Ono sto cu ipak promeniti je proizvodjac. Ne zato sto nisam zadovoljan sa LS2 vec zato sto ovoga puta odvajam malo vise love pa zelim da uzmem nesto kvalitetnije, sa boljim luftiranjem.
Zasad evo par slika pomenute kacige:
Posted ImagePosted ImagePosted Image

Edited by francuz69, 26 January 2017 - 10:17.


#17 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 26 January 2017 - 14:38

I naravno, nije mi djavo dao mira. Nova kaciga rezervisana. Dali mi je sa popustom cak i na rate. Naravno, dobijem je kada isplatim... Necu vam reci koja je, kada bude kod mene, videcete i ovde.

#18 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 26 January 2017 - 18:09

To onda nije na rate, nego su oni fioka u kojoj ti štediš svoje pare bez kamate :)

Sve jedno, bitno ke da si sebi rezervisao model koji vredi...

#19 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 27 January 2017 - 12:05

Flip kacigu nikad u životu neću kupiti....dok ti imaš mogućnost da je otvoriš i izložiš svoju bradu, naravno da ćeš to uraditi kad zagreje u gradu na 40+c....
Podsetiću samo da je brada najranjivija prilikom padova i da ne moraš da ideš ni 40kmh na sat da bi se teško povredio u slučaju pada sa otvorenom kacigom a kamoli pri većim brzinama!!

Ja bih te toplo savetovao da uzmeš full face kacigu...izbor je samo tvoj..

#20 francuz69

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 443 posts
  • MestoBeograd
  • VozimKymco Downtown 300

Posted 27 January 2017 - 13:14

Hvala na sugestiji, stvarno hvala, znam da je iz najbolje namere. Svestan sam svega i ostajem pri svom izboru. Flip mi je must have.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users