Jump to content


Peugeot Speedfight 2 50 Lc Euro1



152 replies to this topic

#21 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 11 March 2018 - 09:15

Pežola ubivena... :( ajde ajde nije to ništa za peavog majstora, pa negde si morao računati i na ovo stanje..

Čekamo da vidimo šta je unutra..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 11 March 2018 - 09:38

Na ovoj Pežoli samo redom razočarenja. Znam da nije u sjajnom stanju ali da ga je neko baš ovako urnisao nisam sanjao ni u najgorim noćnim morama.
Prvo sam našao ovo:

Attached File  20180310_153654.jpg   1.23MB   71 downloads

Uspeli su da polome ćoškove kućišta usisnih lamelica, originalni dihtung pokidan na više mesta su "pokrpili" diht masom. Napravio sam dihtung og unutrašnje gume od bajsa, za početak, samo da ga nateram da upali. Ali ni to nije dalo rezultata. Sledeći debakl je karburator, prirubnica više nije ravna nego konkavna u sredini pa zjapi rupa kad se nakači na usisnu lulu. I to su "majstori" odradili diht masom, dobro da ga nisu okolo namazali silikonom. Za prvu ruku dodao sam deblji O-ring.
Ponovo pokušan start ali je rezultat isti, zaleće se ali ne sastavi.
Usledilo je skidanje dekle prenosa, da počnem sa te strane, sumnja je već pala na semeringe. Na sledećoj slici se vidi koliko je prirubnica karba deformisana.

Attached File  20180310_165621.jpg   1.77MB   80 downloads

Auspuh se držao na jednom šerafu na cilindru i jednim na bloku, ono, samo je nakačen na mesto radi prodaje. Nakon skidanja auspuha zavirim u izduvni kanal, imam šta da vidim...

Attached File  20180310_165703.jpg   3.65MB   76 downloadsAttached File  20180310_165830.jpg   1.33MB   72 downloads

#23 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 11 March 2018 - 10:02

Radilica ima lufta u levom ležaju do varijatora, oseti se klimatanje veće nego obično. Ležajevi su zreli za kantu.
Usledilo je skidanje termogrupe. Naravno, ima se šta videti, klip je unakažen, gornja karika zaglavljena. Cilindar još i nije toliko stradao, vide se tragovi lepljenja ali nisu duboki, možda se daa popraviti blagim šmirglanjem.

Attached File  20180310_175146.jpg   1.62MB   63 downloadsAttached File  20180310_175205.jpg   1.6MB   71 downloadsAttached File  20180310_183901.jpg   1.75MB   74 downloadsAttached File  20180310_183950.jpg   1.09MB   75 downloadsAttached File  20180310_184245.jpg   1.35MB   71 downloadsAttached File  20180310_190512.jpg   1.7MB   76 downloads

Sledeća je inspekcija radilice. Ležaj velike pesnice ima osetan zazor u pravcu klipnjače, znači prolupala, a ako je izbacila semering to znači da je u ozbiljnom debalansu i sudbina joj je kanta.
Ima li kraja uništenim komponentama?

IMA!!

Pregledom uljne pumpe zaključio sam da sajle za regulaciju nema kao ni prihvata odnosno postoji samo prihvat-oslonac za bužir ali sama sajla nema na šta da se zakači.

Attached File  20180310_165646.jpg   1.53MB   76 downloads

Kako li je ovo radilo?? Kako je radilo vide se rezultati. Nemam pojma kako izgleda kompletna uljna pumpa sa prihvatom za sajlu. Treba mi info... da ne bunarim po netu.

Šta reći posle svega ovoga osim da sam duboko razočaran.. i besan.

Zaboravih anlaser.. kupljen nov, uz malu prepravku papučice-klemne na instalaciji, namontiran, spojen, vergla, to je bar ok, cena 1990 RSD na kp. Juče sam ga propisno namučio, verglao je x puta po par sekundi dok na kraju nije umorio Vartu iz SRke, malo se ugrejao ali ok, preživeo je vatreno krštenje.

#24 sinisa93

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,551 posts
  • MestoPrnjavor
  • VozimPiaggio NRG Power DT

Posted 12 March 2018 - 08:37

Bas je ugrobaren, ali sredices ti to, ne sumnjam, pa nije PureJet da se ne moze srediti :). Salim se naravno, bice posla oko njega, pratim radove.

Jesam li ja nesto pobrkao ili SF 2 ima fabricki alu cilindar?

#25 Depe

    Uninhibited dating, no boundaries

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,239 posts
  • MestoNew York
  • VozimAprilia sr 50 2006.

Posted 12 March 2018 - 09:35

Bokte ovo je voženo dok nije ispustilo dušu. Glavni alat im izgledami bio čekić.
Imaš fore do 1, maja sredićeš.

#26 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 12 March 2018 - 20:18

Auuu bokte, čekaj ti si ovo kupio u nepaljenom stanju, a i kako je mogao upaliti...

Peźola ima alu fabrički cilindar...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#27 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 12 March 2018 - 22:00

Nisam više pametan ni sam, Ovaj je nešto slično gusu ali je malo lakši, i izgleda da ima nikasil košuljicu. Nije palio prvenstveno zbog nedostatka varnice, ali ispostavilo se da to nije jedini uzrok.

#28 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 13 March 2018 - 22:12

Danas palo rasturanje bloka, ali prvo treba skinuti magnet sa radilice. Nemam odgovarajući radapciger ali je Cile doneo od Kymca, na moju sreću paše, magnet sleteo sa radilice.

Attached File  20180311_184709.jpg   1.11MB   56 downloads

Skinuta uljna pumpa, ona će posebno na inspekciju, neću je vraćati dok je komplet ne rasturim i ne skontam kako funkcioniše, ima li neku regulaciju, i naravno dali je ispravna. U pitanju je Mikuni N16.

Attached File  20180313_215431.jpg   693.68K   56 downloadsAttached File  20180313_215457.jpg   505.98K   54 downloadsAttached File  20180313_215519.jpg   476.2K   52 downloadsAttached File  20180313_215702.jpg   390.56K   56 downloads
Attached File  20180313_215546.jpg   356.55K   64 downloads


Rastavljen blok, mali blok je sa radilicom lako ispao iz ležaja, na prvo čukanje čekićem, a vidim i zašto.

Attached File  20180313_211407.jpg   1.14MB   74 downloadsAttached File  20180313_211424.jpg   639.71K   72 downloadsAttached File  20180313_211441.jpg   613.81K   71 downloadsAttached File  20180313_211504.jpg   688.96K   63 downloads

#29 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 13 March 2018 - 22:22

al su majstori kirnerisali radilicu svaka im čast...e jbte...Svašta će ti tu još nakopati do kraja...biće kanda daj sve novo

#30 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 13 March 2018 - 22:22

Neko je već mesario po radilici, očigledno da je dosed ležaja provrtio usled blokiranja ležaja, pa su ga malo kirnerisali da ležaj stoji koliko toliko. Inače klipnjača baš zvoni na kucanje iz ruke, nema od nje leba, završila je karijeru. Sad treba mudro kupiti drugu radilicu, neka srednja klasa, neće tu nikad sesti 70ccm pa nije presudno da bude neka vrhunska, samo da bez problema izdrži 50ccm u fabričkoj postavci. Naravno, sleduju novi ležajevi i semerinzi, i tu treba naći kompromis između cene i kvaliteta.
Svaka sugestija za izbor dobrodošla, opet kažem tanak sam sa Pežolom što se poznavanja tiče.

#31 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 13 March 2018 - 23:02

View PostPita, on 13 March 2018 - 22:22, said:

al su majstori kirnerisali radilicu svaka im čast...e jbte...Svašta će ti tu još nakopati do kraja...biće kanda daj sve novo
Kako stoje stvari, trebaće puno toga novog, radilica, ležajevi, semerinzi, klip, ako spasim cilindar, ako ne moraće sve u kompletu.
Osim same mašine, kočnice su očajne, zadnji disk se tek sad vidi koliko je potrošen, kočione pločice potrošene skoro do gvožđa... ostaje još inspekcija prenosa, rolnice su skockane vidno, varijator deluje ok, remen nisam merio, kvačilo, centralna opruga još nisu skinuti pa neznam stanje.
Posla oko struje će biti pošto tabla ne radi, ne pokazuje stanje goriva, verovatno ni temperaturu, mislim da nema napajanja uopšte, ali ok, struja mi je najmanji problem. Gume su loše, prednja još deluje nekako, zadnja je potrošena, ispucala, mora nova. Plastike su propisno ižuljane, čak i probijena zadnja desna bočna, sleduje kompletno farbanje, sedište mora na tapaciranje...
Uh, spisak je poduži, da trebaće mi u nekoj bližoj budućnosti kompletan prednji far, prednji desni žmigavac..
Katastrofa...

#32 Depe

    Uninhibited dating, no boundaries

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,239 posts
  • MestoNew York
  • VozimAprilia sr 50 2006.

Posted 13 March 2018 - 23:40

Aau Gogi spisak je bas podugačak. Ne mogu da verujem kako su se ophodili sa skuterom predhodni vlasnici. Što vise mozes da uradiš sam da se malo spaseš od troškova.

#33 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 14 March 2018 - 06:56

A bokte, a nije nista dirano dok nije stao, jer nema varnice.. Pa koliko puta smo konstatovali da je ta priča otrcana.. koji je ovo vlasnik uopšte...

Daj da sklopimo scenario, zaribao je jer je povukao vazduh, a majstor je isključio uljnu pumpu jer je vlasniku konstatovao da je zaribao zbog ulja. Dalje uljnoj pumpi je uspešno skinuo pogonsku osovinu i čekrk za sajlu.. Ovo kirnerisanje je opet plod nekih starih majstora koji su na tomosima zanat ispekli..

#34 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 14 March 2018 - 14:03

Heh Mario, da eto.. kao.. prave se mutaviji nego što jesu. Nisam ja baš puno poverovao u tu priču, znam da će svako pokušati popraviti pre nego prodati za sitne pare, ali baš ovakvo stanje...
Vlasnik je bliski rođak ovoga koji je prodavao skuter, verovatno je pokušao da ga popravi, pošto vidim da ima tamo neku malu radionicu, ali očigledno neuspešno, pa kad je video da tu nešto gadno ne valja, rekao rođaku da ga se otarasi po bilo koje pare.
Ok, predpostavljao sam da će biti problema, nije tek tako ta cena, ali da su baš sve uspeli da unakaze, e za to treba biti talentovan.
Jbg sad šta je tu je, svestan sam obima posla, ali i količine para koje treba izdvojiti da se ovaj francuz vrati u vozno stanje. Zato imam ideju da ne kupujem skupe i kvalitetne delove već neki prosek koji će izdržati neko dogledno vreme sa 50ccm, pa bih najradije da ga se kasnije rešim tako da pokrijem troškove i ostvarim prvu nameru, nešto iz Pia grupacije gde imam sad već dobrano iskustva i podosta rezervnih delova.
Pošto je već gomila delova (+ farbanje) potrebna odjednom, biće to dobar udarac na kućni budžet, moram naći kompromis cena/kvalitet.
Svaka sugestija dobrodošla.

#35 boriss1972

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 346 posts
  • Mestosarajevo
  • Vozimsprint phantom 2t

Posted 14 March 2018 - 22:48

Sta reci na sve ovo a ne otezati nego olaksati situacuju.Znam da neke stvari, sitnice a ovde ih ima podosta odgovaraju sa huatian spydera 2 a vjerujem da ih I u Srbiji kao I u Bosni ima veoma povoljno u prodaji za dijelove.

#36 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 14 March 2018 - 22:57

Vitalne delove ću uzeti sa RPa, nekako mi je sigurnije, ovo drugo može i ovde. Polako idem prvo da mašinu osposobim i prenos da bude bar u ispravnom stanju (rolnice i slajderi) pa kad provozam videću šta još treba. To mogu u sledećoj turi RP ili ovde nabaviti.

#37 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,725 posts

Posted 15 March 2018 - 08:12

View Postboriss1972, on 14 March 2018 - 22:48, said:

Sta reci na sve ovo a ne otezati nego olaksati situacuju.Znam da neke stvari, sitnice a ovde ih ima podosta odgovaraju sa huatian spydera 2 a vjerujem da ih I u Srbiji kao I u Bosni ima veoma povoljno u prodaji za dijelove.
Huatian spider je kinez, pod uslovom da je on 4T onda je GY6 odnosno kopija Hondinog GY6 4T agregata, nadalje neke konstruktivne poteze su za Peugeot-a radili u Hondi, isto kao i za Kymco, kada pričamo o 2T agregatima, pa otuda moze da se pronađe par sličnosti, ali su u razvoju oba branda i Kymco i Pug otišli dalje. Da skratim osim centralne opruge, zadnih remenica, kvačila i zvona, kao i dimenzije rolnica, ništa drugo se ne poklapa između GY6 i Pug-a.. U ovim delovima postoji i sitna konstruktivna razlika iako je kompatibilno, a da ne govorim o razlici u kvalitetu.

#38 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 15 March 2018 - 14:07

Moze da se nadje par stvari iz prenosa da pase od Kymca, Sym I PGO neko od ova dva zadnja ne secam se iskreno..

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk



#39 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 18 March 2018 - 21:15

Remenice sa kvacilom pasu od honde i kymka,cilindar je alu i tu nek ti je bog u pomoci. lezajevi radilice ako se dobro secam su 6204 kao na mina bloku, centralna opruga je fi 50 ista kao na pia. Rolnice su 16x13 9gr.u fabrickoj postavi. Remen je 765x18. Karb je onaj sugavi gurtner ili gartner ne mogu ni da ga izgovorim, taj preliva ko besan pa i tu nek ti je bog u pomoci. Aj izmeri klip znam da ima neku cudnu meru nesto 39.90 i da sam ga jedva nakopao polovnog. Kod njih je klip u minusu a ne cilindar u plusu. Kako god okrenes nije jeftino nista za njega. Ja ga ne volim zbog te konstrukcije agregata i karba. Al nek ti je sa srecom kupovina

#40 plameni

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,591 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPiaggio NRG MC2,Piaggio Zip

Posted 18 March 2018 - 21:18

Sve sto moze da ti se pomogne tu smo, ja mislim da imam jedno kao novo zvono od honde 107mm ako treba dacu za zorkinu makinu, ako iskopam jos nesto od pug-a javljam





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users