Jump to content


Peugeot Speedfight 2 50 Lc Euro1



152 replies to this topic

#61 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 24 March 2018 - 09:39

Koji su to problemi sa DC paljenjem kod Pežoa? Šta tu ne valja, nisam upućen? Šta se dešava?
Ja varnicu imam, paljenje mi radi, ne vidim zašto bih ga menjao.

Ja na SRki imam DC paljenje koje radi savršeno sa naponom varnice od 40kV, bukvalno kao munje sevaju svećice.

Da bih prešao na AC moram da menjam i kontakt bravicu jer postojeća ima samo jedan radni kontakt pa tako nema onog drugog koji bi gasio paljenje. Ako je problem sam CDI, postoji mogućnost nalaženja kvalitetnog umesto kineskog. I to mi je mnogo jednostavnije nego menjati kontakt bravicu, regler, instalacije, anker ploču sa namotajima i magnet. Jednini problem koji ja vidim kao moguć je loš akumulator, jer od njegovog stanja zavisi i rad paljenja. Ako je to jedini razlog onda nemam razloga za brigu jer kod mene ne postoji mogućnost lošeg akumulatora jer to sebi ne dozvoljavam. Prosto sam navikao da aku držim u top formi, kako na autu tako i na SRki koja takođe zavisi od akumulatora i bez ispravnog nema vozanja.

#62 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 24 March 2018 - 14:30

Moram da se ispravim!!!
Pregledom na oko anker ploča je izgledala logikom gledano onako kako sam pisao, međutim nakon merenja sam konstatovao drukčiju situaciju. Stator generatora je podeljen u dva strujna kola iako svi namotaji izgledaju identično. Jedan AC napon preko reglera napaja svetla i automatski sauh, dok drugi takođe preko 4 pinskog reglera puni akumulator. DC CDI ostaje na DC naponu sa akumulatora, a kotakt bravica prekida samo DC 12V ka potrošačima i CDI-u.

#63 alentje

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 572 posts

Posted 24 March 2018 - 15:08



View Postgoggyso, on 24 March 2018 - 14:30, said:

Moram da se ispravim!!!
Pregledom na oko anker ploča je izgledala logikom gledano onako kako sam pisao, međutim nakon merenja sam konstatovao drukčiju situaciju. Stator generatora je podeljen u dva strujna kola iako svi namotaji izgledaju identično. Jedan AC napon preko reglera napaja svetla i automatski sauh, dok drugi takođe preko 4 pinskog reglera puni akumulator. DC CDI ostaje na DC naponu sa akumulatora, a kotakt bravica prekida samo DC 12V ka potrošačima i CDI-u.

E tako jeste, ako sve bude ok radilo ne diraj nista, samo me brine tacka paljenja, mislim da je dosta drugacija ako je sa 4T.

Verstuurd vanaf mijn SM-G950F met Tapatalk



#64 Mario

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 20,724 posts

Posted 24 March 2018 - 15:35

Recimo da je dc cdi varijabilni za 4T agregate, onda je lepljenje zagarantovano

#65 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 24 March 2018 - 16:00

tako je, ako je varijabilni 4t cdi onda je problem.

Za 2t takav cdi ne odgovara jer za 4t agrgate tacka predpaljenja raste shodno broju obrtaja pa imamo situaciju da je predpaljenje recimo na nekih 10-12stepeni na ler gasu i krece da raste pa tamo negde oko 6000rmp drzi fixan ugao od 25 do 30stepeni, zavisno od proizvodjaca, kubikaze, tipa agregta, ali u 90% slucajeva su slicne mape.

#66 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 24 March 2018 - 22:00

Slažem se sa vama, sve ste u pravu. Dobro da ste me upozorili, nisam o tome razmišljao.. glava mi puca od spiska radova, čega god da se dohvatim, ne valja.
Čim nabavim stroboskop videću koji je, ako bude išao u advance sa povećanjem obrtaja skidam ga i tražim 2T DC.

#67 alentje

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 572 posts

Posted 24 March 2018 - 22:44

Rekao sam ja odmah.. mada nisam bio 100% siguran. Ima isti ovakav DC CDI na Generic Triggeru ali za 2T , oni su sa kopijom AM6 masine, trazio sam za njega ranije pun je ebay tih CDI-ova

Verstuurd vanaf mijn SM-G950F met Tapatalk



#68 .::SALLE::.

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 274 posts
  • MestoKraljevo
  • VozimCBR 600RR

Posted 25 March 2018 - 02:06

Ne moras prepravljati bravu , samo deo instalacije . Postedi sebe muke i poslusaj savet , iz iskustva govorim.

#69 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 25 March 2018 - 19:15

Kopao sam po netu i našao.. AIX50 je DC 2T CDI. Ne diram ništa za sada, ako bude nekih problema tokom upotrebe, rešavaću.

#70 zilke17

    Član

  • Normal Members
  • PipPipPip
  • 1,566 posts
  • MestoOdzaci
  • VozimYamaha Aerox Rossi Replica

Posted 03 April 2018 - 20:55

Kroz razgovor sa Mariom danas saznah da ce ti trebati karb. Evo Mikuni 16 nov kod mene stoji vec 2 godine. Poslala mi BG garaza Aca i Aca i nista sa njim nisam uradio, pa ako ti pase rado bih ga prosledio tebi. Neka radi posao nekome od nas kome je potreban, za to je i namenjen, pretpostavljam da se Ace nece ljutiti... Kupio sam u medjuvremenu i set dizni za njega pa eto, javi ako treba

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by zilke17, 03 April 2018 - 20:56.


#71 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 04 April 2018 - 08:18

Treba, dogovorićemo se.

#72 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 04 April 2018 - 10:54

Naravno da se slazemo, namena mu je da se vozi :)

#73 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 04 April 2018 - 17:13

Rešio sam da se ne kockam sa stock karbom 12mm jer je prirubnica deformisana u oblik polumeseca pa bi bila muka to precizno obrusiti a da se ne ošteti utor za O-ring. Poručeno usisno grlo od SF100 koje je sa gumenim prihvatom karba. Tako će Mikuni 16 da legne na Pežolu ko budali šamar, em će da dihtuje em je dosta veći. Kad stignu svi delovi biće i slika.
A onda posle uskrsa sledi sklapanje mašine.
Hvala puno donorima Zilketu, Aci Razrednom i YooAci, i naravno Mariu što se setio da kaže Zilketu da mi treba. Već sam krenuo po oglasima u potragu za Mikunijem 16 ili Dell 17,5 ali eto, spas u pravi čas.
Posted Image

#74 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 04 April 2018 - 18:44

U zdravlju ga trosio :)

#75 Yooalexandar

    Član

  • VIP
  • PipPipPip
  • 1,393 posts
  • MestoZemun
  • VozimVespa Et4

Posted 04 April 2018 - 22:38

Motivacija za nastavak radova! :) Srecno!

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk



#76 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 05 April 2018 - 20:45

Samo da ilustrujem stanje Gurtnera.

Attached File  20180405_125844cr.jpg   117.73K   55 downloadsAttached File  20180405_130053cr.jpg   201.24K   56 downloads

Koliko sam uspeo da uporedim, usisno grlo od SF 50 i SF100 su istih dimenzija i oblika osim prihvata karba gde ovaj od 100tke ima gumeni prihvat pa je otvorena mogućnost prihvata šireg spektra karburatora, u ovoj situaciji sasvim dobro će leći Mikuni 16.

Attached File  20180405_125859.jpg   761.03K   58 downloadsAttached File  20180405_130053.jpg   897.61K   61 downloads

Unutrašnja geometrija usisnih grla se malo razlikuju, vidi se na slikama, za sad nebih ništa dorađivao, prvo paljenje, štela i proba će ići ovako, pa ako se pokaže potreba neke dorade-optimizacije, uradiće se.

#77 Razredni

    (PoštarAca)

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 8,417 posts
  • MestoBeograd
  • VozimPIAGGIO

Posted 05 April 2018 - 22:10

Ukoliko ti bude pravila problem ova gumena flandja ima slicna na RP-u sa unutrasnjim precnikom 18/20, mi smo je uzimali Aciki za surlu na Hurikancu. Pristojan kvalitet.

#78 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 05 April 2018 - 22:16

Aco hvala za info, ova je malo okrznuta na krajevima ali ne deluje da će praviti probleme, no svakako bi bilo pametno uzeti novu da glava ne boli.

#79 goggyso

    PureJet je moja misija.

  • VIP
  • PipPipPipPip
  • 7,699 posts
  • MestoSombor
  • Vozimaprilia SR70 PureJet
  • Cilindar:Malossi
  • Auspuh:LeoVince ZXR

Posted 06 April 2018 - 21:53

Juče odneo sedište od Pežole kod prijatelja tapacirera, kaže imam puno posla, ako ti nije hitno dođi u utorak..ok rekoh, međutim, zove me on danas, ajd dođi po sedište, gotovo ti je. Kad pre jbt.. al prijatelj je prijatelj, krenulo me ovih dana.
Uradio ga je za medalju, valda ga tako ni fabrika nije utegla, nov skaj iliti veštačka koža, sunđer dobar, nema greške.
Evo kako izgleda...

Attached File  20180406_222129.jpg   924.46K   78 downloads Attached File  20180406_221919.jpg   921.05K   78 downloads

Sad će i od SRke kod njega, sa istim materijalom, njegovim. Inače materijal i ruke 2000rsd.

#80 Pita

    Osnivač foruma

  • Administrators
  • 8,124 posts
  • MestoNovi Sad
  • VozimAprilia Sr 70cc

Posted 07 April 2018 - 20:25

Dobro je ispalo, samo kad nisi uradio one romboide kao na Srki... :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users